«Московського» священика з Рівненщини підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі

Опубліковано: 17.03.2019. Автор: . Рівненська область

«Московського» священики з Рівненщини підозрюють у розпалюванні релігійної ворожнечі

Священика з Острога, настоятеля Свято-Воскресенського храму (УПЦ МП) Віктора Земляного в п’ятницю, 15 березня, викликали на допит  в управління СБУ у Рівненській області як свідка і вручили йому підозру за двома кримінальними статтями, повідомляють в прес-службі УПЦ МП.

Під час двогодинної розмови зі слідчим священик отримав повідомлення про підозру за статтями 161 та 300 Кримінального кодексу України – «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями» та «ввезення в Україну творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою».

Підтримати свого настоятеля приїхали і парафіяни, а також єпископ Дубенський Пимен, вікарій Рівненської єпархії та представники духовенства.

Варто зазначити, що Віктор Земляний, який керує на Рівненщині відділом із врегулювання міжконфесійних конфліктів та захисту прав віруючих УПЦ, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, часто фігурує у російських ЗМІ, розповідаючи про захоплення храмів в Україні «бандерівцями», про те, як тут переслідують тих, хто іншої думки про будь-які події, називаючи «москалями». Починаючи з 2015 року, за його участю відзнято ряд відеосюжетів, які були використані для дискредитації України на міжнародній арені, висвітлюючи недостовірну, неповну та упереджену інформацію про релігійну ситуацію. А у січні 2017 року в будинку Віктора Земляного СБУ навіть проводила обшук.

Нагадаємо, у грудні минулого року СБУ  викликала на допит близько сорока священиків Рівненщини, яких підозрюють у державній зраді.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Чи потрібні дострокові вибори до Верховної Ради України?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...