Про капусту, йодну сітку та аспірин: Уляна Супрун розповіла, чого не варто робити після щеплення

Опубліковано: 18.03.2019. Автор: .

Про капусту, йодну сітку та аспірин: Уляна Супрун розповіла, чого не варто робити після щеплення

Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун давно відома своєю пристрастю давати поради у Facebook з приводу різних методів лікування та розвіювати міфи. Цього разу у неї руки дійшли до щеплень. Вірніше, міфів, пов’язаних із поствакцинальними реакціями.  Виявляється, усі почервоніння, набряки і підвищення температури, які наші бабусі та мами споконвіку вважали ненормальною реакцією на щеплення, за словами пані Супрун, є абсолютно очікуваними.

Одна з найбільш міфологізованих тем стосовно вакцинації — реакції після щеплень. Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від вакцинації взагалі. В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть, – написала міністр.

За її словами, підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції здебільшого тривають протягом одного-двох днів та є абсолютно очікуваними реакціями на вакцини, пов’язані з механізмом дії певних вакцин. Зазвичай, вони проходять самостійно. Втім, є багато міфів та неточностей стосовно таких реакцій серед батьків.

Найбільш поширені серед них:

  • почервоніння — це алергічна реакція, тому треба застосовувати антигістамінні (протиалергічні) препарати.

Почервоніння як реакція після щеплення, найчастіше не є алергічною, тому давати дитині протиалергічні засоби не обґрунтовано. Крім того, розвиток анафілактичних реакцій (надзвичайно рідкісних тяжких та небезпечних алергічних реакцій) ці препарати також не попереджують. Таким чином ви даєте дитині зайві ліки, користі від яких немає, натомість можливі побічні дії.

  • температуру, що з’являється після щеплення, потрібно обов’язково збивати.

Не варто давати дитині жарознижувальне «для профілактики». Рекомендовано давати жарознижувальне або знеболювальне лише у випадку необхідності:  якщо дитина відчуває сильний дискомфорт, біль чи погано переносить підвищення температури, не варто чекати підвищення температури 38,5 і вище градусів; рекомендовані препарати для зниження температури — парацетамол або ібупрофен. В жодному разі не рекомендується використовувати ацетилсаліцилову кислоту; за підвищеної температури також важливо переконатися, що дитина не одягнена занадто тепло та давати достатньо пиття; якщо ж дитина нормально переносить підвищену температуру — від використання ліків можна утриматись.

  • компреси та мазі допомагають зменшити набряк та почервоніння.

Мазі, йодні сітки, прикладання листків капусти чи застосування компресів на місці уколу можуть призвести до перегріву, ще більшого притоку крові до місця ін’єкції. Це може сприяти збільшенню розміру почервоніння чи ущільнення в місці щеплення та навіть опіку. Ущільнення пройде саме по собі, якщо не втручатися.

  • після щеплення не бажано гуляти з дитиною на вулиці.

Прогулянка на свіжому повітрі жодним чином не може нашкодити дитині. Натомість допоможе відволіктись від стресу, який міг виникнути внаслідок ін’єкції, – написала Уляна Супрун.

Однак уточнила: якщо температура чи почервоніння почалися через два дні після вакцинації, біль у місті ін’єкції посилюється, почервоніння чи набряк збільшуються – це привід звернутися до  лікаря.

Нагадаємо, свого часу Уляна Супрун виступила за легалізацію марихуани. Зокрема, її застосування в наукових і медичних цілях.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...