В Україні пропонують збільшити відповідальність за спалювання листя та сухої трави

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді. У разі його прийняття штрафи сягатимуть 40 тисяч гривень.
Навесні в екосистемах побільшало пожеж, зокрема – і на Рівненщині. Місцевим підрозділам ГУ ДСНС області інколи доводиться гасити по 7-11 пожеж на добу. А виїзд на кожну приносить затрати на десятки тисяч гривень.
Чимало краян нехтує забороною спалювати суху рослинність, нарікають у ГУ ДСНС Рівненської області. Їх навіть не зупиняє передбачена за це адміністративна і кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність передбачає штраф від 170 до 1500 гривень. На посадових осіб накладається штраф від 850 гривень. При тяжких наслідках підпалів наступає кримінальна відповідальність, – кажуть рятувальники. – Зокрема порушника можуть позбавити волі від п’яти до десяти років. Тому прийняття законопроекту про збільшення штрафів і більш жорсткі штрафні санкції попереджуватимуть паліїв листя, а відтак порушень буде менше.
Також вогнеборці нагадують, що при виявленні паліїв листя чи сміття мовчати не варто. Оскільки наслідки такого порушення можуть бути тяжкі: знищення ґрунтів, загибель тварин, а також ймовірна загрозу життю людини. Відтак відразу слід телефонувати за номером 102.
До речі, пожежі в екосистемах трапляються не лише в Україні. Наприклад, у листопаді минулого року лісові пожежі на півночі американського штату Каліфорнія забрали життя понад 70 людей. Але там їхньою причиною стали тривала засуха та сильні вітри.