Не платить за світло та заряджає електромобіль: мешканець Тернопільщини на своєму будинку щороку заробляє до 120 тисяч гривень

Опубліковано: 22.03.2019. Автор: . Тернопільська область

Мешканець Тернопільщини завдяки сонячним батареям зекономив чимало коштів

Віталій Тененьський з села Чернихівці Збаразького району встановив сонячні панелі на даху власного будинку і на городі. Зараз у нього домашня сонячна електростанція на 30 кіловат. Її облаштував у червні 2015 року.

Віталій нашим колегам із телеканалу Т1 розповідає, що на встановлення  сонячної електростанції витратив 25 тисяч доларів. Сума окупилися йому за чотири роки.  Оскільки Віталій один із перших перейшов на сонячну енергетику, то має один із найвищих «зелених  тарифів». Тож зараз не платить за електроенергію, економить на газопостачанні та навіть заряджає свій електромобіль.  А надлишок електроенергії продає.

Аби заробляти на сонячній енергії, потрібно дуже уважно поставитися до вибору панелей, застерігають експерти. Неякісне обладнання може обернутися значними витратами в майбутньому. Тож слід обирати лише перевірених виробників, які дають гарантію  та відповідають за якість панелей. Дуже важливо врахувати сам проект будівництва сонячної електростанції

Зелений тариф в Україні запровадили 11 років тому. Громадяни купують та монтують сонячні батареї, вітряки та інші альтернативні електростанції. А держава зобов’язалася купувати в них залишки енергії.

Нагадаємо, «Західний аргумент» вже писав про Павла Банникова – інженера-будівельника та художника-дизайнера, який живе у невеличкому містечку Баранівці, що неподалік Бережан на Тернопільщині. Він збудував собі будинок-півкулю і тепер не переймається захмарними тарифами на комунальні послуги.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...