На рівненське озеро Басів Кут спустять човен, яким ходили вікінги

Опубліковано: 27.03.2019. Автор: . Рівненська область

На рівненське озеро Басів Кут спустять човен, яким ходили вікінги

У Рівному планують побудувати дев’ятиметровий човен драккар, на яких колись ходили вікінги. Про це йдеться на сторінці проекту «Драккар Гунгнір» у Facebook. Будівництво човна є початком великого амбіційного проекту, суть якого полягає у створені в підніжжі древнього городища, поблизу озера Басів Кут, етнографічного комплексу музею-скансену «Городище Оствиця».

Сучасне Рівне – місто, яке має прадавню історію, але яке не може похвалитися багатою збереженою архітектурною, історичною спадщиною, яку можна побачити на власні очі. Тому проекти, які передбачають історичну реконструкцію, є зараз актуальними та потрібними місту та громаді. Такі проекти підвищать загальний суспільний інтерес до збереження та «оживлення» не тільки історико-культурної спадщини регіону, але й культурного життя міста Рівне, – йдеться у дописі.

На рівненське озеро Басів Кут спустять човен, яким ходили вікінги

Драккар Гунгнір – човен довжиною 9 метрів, точна копія варязького драккара. На даний момент створено макет (зменшену копію) довжиною 90 см. Реалізувати проект повністю планують за три місяці. Будуватимуть човен на подвір’ї Рівненського обласного краєзнавчого музею.

Потім його мають передати на баланс громадської організації «Городище Оствиця»  і він має стати одним з джерел надходження коштів для створення та розвитку музею-скансену та родзинкою озера Басів Кут.
Проте для будівництва бракує коштів. Тому долучитися до цієї благодійної справи мають можливість усі небайдужі.

Реквізити для збору коштів:  картка monobank 5375 4141 0921 5078 (Юрій Ойцюсь).

До слова, прикарпатські майстри власноруч зібрали середньовічного човна вікінгів. Згодом його випробували, пройшовши по річці 30 кілометрів за 16 годин.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
3 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
2 роки тому

Одинізм, його ідеологія та принципи людиноненависництва – це те, що надихало гітлеризм, німецький нацизм і принесло Європі кров Другої світової війни.
Бо руни і знаки одинізму – це символи гітлеризму і нацизму!
Тому підносячи рівнянам дракара з головою змія-дракона започатковується процес впливу на рівнян того ж одинізму.
А це небезпечно для православних душ!

Alex
Alex
2 роки тому
Reply to  Alex

Арабські літописці 8-11 століть змальовують вікінгів як примітивних та варварських створінь, завжди немитих та смердючих. Ахмад Ібн-Фадлан вказує на вікінгів-норманів, як на божевільних та брудних особ. Разом з тим він відмічає їх неконтрольовану поведінку та грубе та примітивне світосприйняття…Одинізм це основа германського фашизму, а тут побудова човна вікінгів послідовників чорного Одина…Для чого це Рівному?

Ігор
Ігор
2 роки тому

Повна маячня з дракаром на Волинських землях, у центрі слов’янства, де завжди загарбників-вікінгів, через їх поклоніння темному та безжалістному Одину, наші предки вважали ворогами! Щоб сказали з цього приводу слов’янські духовні воїни минулого, воїни-характерники, побачивши на святій для слов’ян землі голову змія-дракона на носі чужинського човна, на якому плавали їх люті вороги – берсерки та одинські нелюди? Сказали б, що потомки подуріли! Сказали б, що зовсім забули світлі православні заповіти та продались темному та одинському! Бо, вочевидь, збайдужіли до того, що вікинги, змієносці та одинці, повсякчас палили слов’янські поселення та гвавтували слов’янських жінок! Що забули, як ці хижі розбійники вбивали… Read more »

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...