Супермаркет залишиться, але старовинні меблі повернуть: у Львівській міській раді розповіли про подальшу долю аптеки на Грушевського

Опубліковано: 27.03.2019. Автор: . Львівська область

Супермаркет залишиться, але старовинні меблі повернуть: у Львівській міській раді розповіли про подальшу долю аптеки на Грушевського

Як ми вже писали, скандал розгорівся навколо приміщення старовинної аптеки «Під святим Миколаєм», що майже сто років існувала на перехресті вулиць Грушевського та Івана Франка у Львові. Кілька років тому її закрили, а приміщення здали в оренду під супермаркет. Це неабияк обурило львів’ян. Однак у міській раді обіцяють, що все виправлять. Щоправда, наразі достеменно невідомо, як саме.

Після перемовин з орендарем і власником було прийнято два рішення. По-перше, меблі й важливі елементи аптеки будуть збережені, відновлені та повернуті. По-друге, буде здійснена реставрація самої будівлі. Частину меблів і важливих елементів декору вже було повернуто, а друга частина зараз знаходиться в майстернях на реставрації, — сказав заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Також він зазначає, що це приміщення було певний час приватизоване колективом аптеки, яка проіснувала певний час, але припинила функціонувати. Новий власник її придбав, але не знайшов орендаря під аптеку. Тому вирішили здати під супермаркет, який тут сьогодні й працює.

Ми не маємо юридичного інструменту, аби вплинути на них, не можемо юридичній або фізичній особі вказувати, яку проводити діяльність, адже вона має бути економічно обґрунтованою. Тому ми проводимо перемовини, щоб напрацьовувати спільні рішення для збереження історичних будівель і їхнього функціоналу, — сказав Москаленко.

Також Андрій Москаленко додав, що уже підготували проект рішення виконавчого комітету про Програму щодо збереження історичних аптек, і зараз здійснюється аудит приміщень.

Нагадаємо, на розі вулиць Грушевського та Івана Франка, у самому центрі Львова, відкрили черговий супермаркет «Рукавичка». Усе б нічого, проте у цьому приміщенні раніше знаходилася старовинна аптека лікарських трав «Під святим Миколаєм».  Вона була відома серед львів’ян з 1926 року.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...