Рівненський суд відмовився заарештовувати «московського» священика, якого підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі

Опубліковано: 29.03.2019. Автор: . Рівненська область

Рівненський суд відмовився заарештовувати «московського» священика, якого підозрюють у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі
На фото Віктор Земляний - другий зліва.

Вчора, 28 березня, у Рівненському міському суді відбулося слухання справи за обвинуваченням голови відділу із питань врегулювання міжконфесійних конфліктів при Рівненській єпархії протоієрея Віктора Земляного. Прокуратура та слідчий СБУ вимагали обрати для нього міру запобіжного заходу. Однак суд у цьому відмовив.

Нагадаємо, о. Віктору Земляному інкримінують  ч.1 ст 161 ККУ («Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії») та ч.1. ст. 300 ККУ («Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості»). 15 березня його викликали на допит  в управління СБУ у Рівненській області як свідка і вручили підозру за цими двома кримінальними статтями. Основою для порушення кримінальної справи стали заяви кількох осіб до СБУ. Імена позивачів вже відомі, однак на сьогодні це є таємницею слідства, тому їх не розголошують.

Однак, як повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП, у результаті слухання суд не задовольнив клопотання прокурора і слідчого Служби безпеки України про обрання міри запобіжного заходу Віктору Земляному.

Варто зазначити, що Віктор Земляний, який керує на Рівненщині відділом із врегулювання міжконфесійних конфліктів та захисту прав віруючих УПЦ, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, часто фігурує у російських ЗМІ, розповідаючи про захоплення храмів в Україні «бандерівцями», про те, як тут переслідують тих, хто іншої думки про будь-які події, називаючи «москалями».

До речі, окружний адміністративний суд Києва розпочав провадження у справі УПЦ «МП» до Міністерства культури через необхідність внесення змін в устав Церкви в частині перейменування. Зокрема, позивач просить визнати протиправними дії міністерства щодо розміщення на його офіційному сайті і в газеті «Урядовий кур’єр» Переліку релігійних організацій, що підпадають під норми ч.7 і 8 ст.12 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та яким необхідно внести зміни в свій статут (положення) та подати їх на реєстрацію в установленому порядку.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...