Спочатку довідка, потім – волевиявлення: що треба знати рівнянам, які хочуть голосувати вдома

Опубліковано: 29.03.2019. Автор: . Рівненська область

Спочатку довідка, потім – волевиявлення: що треба знати рівнянам, які хочуть голосувати вдома

Вже за два дні ми обиратимемо нового Президента. Передвиборча кампанія добігає кінця. Вже завтра «день тиші» перед голосуванням. Однак у виборчих комісіях робота в розпалі. На Рівненщині вибори Президента України проходитимуть у п’яти одномандатних виборчих округах, на яких вже чекають на 871 529 виборців. Проте не усі громадяни за станом здоров’я спроможні самотужки прийти на дільниці. Для таких працюватимуть спеціальні виїзні виборчі комісії. Однак, як з’ясувалося, скористатися таким правом не так вже й просто.

72-річна пані Катерина живе на околиці Рівного. Власний будинок, сад, город… Та жінка бідкається, що через проблеми із ногами їй важко навіть сходити у магазин по хліб. Аби не діти, то взагалі не знає, як виживала б. А тут вибори – і йти до виборчої дільниці доведеться зо два кілометри.

Город діти обробляють. Двічі на тиждень дочка з зятем приїжджають, щоб продуктів мені привезти, бо ноги набрякли, суглоби болять. Ледве ходжу, – розповідає пенсіонерка. – Поштарка пенсію приносить додому. Думала, що й проголосувати вдасться вдома – прийдуть з урною з дільниці. Та де там! Кажуть, що треба мати довідку від лікаря, що в мене ноги хворі. Але ж це непросто. По-перше, до поліклініки треба дійти, а це далеко. Та ще ж доведеться і обстеження проходити, аби була причина видати мені ту довідку. Тобто, щоб проголосувати вдома потрібно чимало виходити і не раз. Таксі теж не вихід, бо всю свою мізерну пенсію так проїздиш, поки ту довідку оформиш. І все заради чого – щоб якийсь олігарх до влади дорвався? Та нехай діється Божа воля! Ні то ні.

Спочатку довідка, потім – волевиявлення: що треба знати рівнянам, які хочуть голосувати вдома

Лариса Дем’янова, голова ТВО №152.

Як виявилось, лише у Рівному вже є понад півтисячі виборців, які виявили бажання голосувати вдома. Проте, як кажуть у тервиборчкомі, ця цифра ще не остаточна. Оскільки ще сьогодні, 29 березня, до 20:00 громадяни можуть подавати заявки на голосування за своїм місцем проживання.

Щоб подати заявку, потрібно мати копію паспорта і довідку від лікаря про те, що людина не може самостійно ходити, – розповідає голова ТВО №152 у Рівному Лариса Дем’янова. – Дійсно, самого лише епікризу, запису історії хвороби у медичній картці, недостатньо. Через це в нас постійно виникають конфлікти. До прикладу, звернувся чоловік, каже нещодавно лікувався у кардіології, тож прийти проголосувати не може. Показує епікриз. А там написано, що йому призначена безсолева дієта і спокій. На основі лише цього запису ми не маємо права ходити по хатах. Є також інший рівнянин, який переніс інсульт і, за логікою, дійсно не мав би ходити по дільницях, теж не має права голосувати вдома, бо до цього потрібна ще й окрема довідка. Те ж стосується і старших людей – немає вікових обмежень, навіть якщо бабусі 90 років і вона ледве ходить, без довідки з медзакладу вона не має права голосувати поза виборчою дільницею. Люди приходять до нас щодня, сваряться, але що ми можемо вдіяти? Закон є закон.

Нагадаємо, президентські вибори в Україні відбудуться вже цієї неділі, 31 березня. В них беруть участь 39 кандидатів. Напередодні цього важливого для життя країни дня фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук зробив важливу для українців заяву.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...