На Закарпатті знову горіла знаменита «Долина нарцисів»

Опубліковано: 01.04.2019. Автор: . Закарпатська область

На Закарпатті знову горіла знаменита «Долина нарцисів»

У неділю, 31 березня, горіло нарцисове поле у Карпатському біосферному заповіднику під Хустом. Відео з місця події опублікував у Youtube користувач під ніком Vic Chetov.

Неділя, 31 березня 2019. Карпатський біосферний заповідник Нарцисове поле під Хустом. Нам кажуть: «траву палити не можна». Чи можна?, – коментує відео його автор.

До слова, «Долина нарцисів» на Закарпаття горить не вперше. У березня 2017 року тут  частково вигоріла частина поля. Тоді припускали, що причиною пожежі став підпал сухої трави.

«Долина нарцисів» — заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за чотири кілометри на схід від міста Хуст Закарпатської області. З 1992 року перебуває у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Площа його 256,5 гектари. Заповідник розташований на висоті 180–200 м над рівнем моря.

Припускають, що поява закарпатської реліктової «Долини нарцисів» пов’язана з льодовиковим періодом. Деякі вчені вважають, що тоді сталися певні геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого.

До слова, навесні в Україні надзвичайно гостро постає питання проблеми спалювання сухої трави. У вогні гинуть не лише рослини, а й тварини та родючий шар ґрунту. У Верховній Раді навіть зареєстрували законопроект, який передбачає збільшення суми штрафів за спалювання трави.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...