Співала з Майклом Джексоном та Х’юстон: сьогодні легендарній Квітці Цісик виповнилося б 66 років

Опубліковано: 04.04.2019. Автор: .

Співала з Майклом Джексоном та Х’юстон: сьогодні легендарній Квітці Цісик виповнилося б 66 років

Українка, яка народилася та все життя прожила у США. Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес. Сьогодні, 4 квітня, Квітці Цісик виповнилося б 66 років.

Ім’я Квітки Цісик, в США її звали Кейсі, дуже популярне в Америці. Українська співачка, донька емігрантів зі Львова, протягом 15 років була голосом автоконцерну Ford, озвучувала рекламні ролики провідних компаній — Coca-cola, American Airlines, MConald’s.

Тендітна Кейсі, яка мала 1,47 м зросту, крок за кроком підкорювала американський шоу-бізнес, співала на бек-вокалі у Майкла Джексона і Х’юстон. Саме вона виконала саундтрек до фільму «You Light Up My Life», який у 1978 році удостоївся премії «Оскар» за кращу пісню. Тільки за нагородою вийшла не українка, а інша співачка – американка Деббі  Бун, а з фінальних титрів ім’я Квітки вирізали, через особистий конфлікт між нею та режисером картини.

Квітка Цісик з чотирьох років займалася скрипкою, але юначкою зрозуміла, що головна її любов – це спів. Такий голос, як у неї, таку манеру виконання можна почути в карпатських селах.  1980 року з’явився її перший україномовний альбом «Пісні України». Для його запису запросили музикантів, які працювали зі співаком Френком Сінатрою.

Про свою страшну хворобу (рак молочної залози) Квітка дізналася 1992 року, через рік після народження сина Едварда-Володимира.  За сім років боротьби з раком мала кілька десятків курсів хіміотерапії, але роботу не полишала і при нагоді співала. Чоловік Квітки Цісик, Ед Ракович, інженер звукозапису, був продюсером її аудіопроекту.

Квітка відвідала рідну землю батьків лише раз — 1983 року, хоча усе життя мріяла проїхати з концертним туром вже незалежною Україною.

Не доживши п’ять  днів до свого 45-річчя, Квітка Цісик померла. Страшна хвороба стала справжнім фатумом для сім’ї Цісиків: 1994 року відійшла у засвіти Квітки мати Іванна, а в 2003 році – сестра, талановита піаністка Марія.

В пам’ять про Квітку в США засновано фонд підтримки музично обдарованих дітей у Rudolph Steiner School, а в пам’ять про Марію – фонд «Адже життя прекрасне», що акумулює кошти на закупівлю мамографічного обладнання для України.

Нагадаємо, 4 березня виповнилося б 70 років ще одному українському  талановитому музиканту зі світовим ім’ям – Володимиру Івасюку.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...