Трубка важила більше кілограма: мобільному телефону виповнилося 46 років

Опубліковано: 04.04.2019. Автор: .

Трубка важила більше кілограма: мобільному телефону виповнилося 46 років

У 1973 році інженер компанії Motorola Мартін Купер зробив перший дзвінок по стільниковому. Той апарат важив більше кілограма і працював від акумулятора всього 30 хвилин.

Фірма Motorola, як пише видання innovatory.narod.ru, була відома своїми переносними радіостанціями і не думала про стільникові телефони.  Початок був покладений, коли в компанію в 1954 році прийшов новий інженер Мартін Купер (Martin Cooper). Він був простим службовцям і займався розробкою нових портативних пристроїв.

У  1967 році його відділ створив перші портативні рації для поліції Чикаго. Майже через 20 років після початку своєї кар’єри в Motorola Купер усвідомив, що може створити відносно невеликий стільниковий телефон.

Протягом року тривали роботи зі створення першого телефона, одночасно компанія переконувала Федеральну Комісію з комунікацій (FCC), що приватним компаніям будуть необхідні вільні частоти для впровадження стільникового зв’язку. Пропозиція про виділення частот було зустрінута скептично, адже фахівці все тієї ж Bell Laboratories (одна з найбільших і найвідоміших лабораторій світу) ставили під сумнів можливість створення дійсно компактних пристроїв в найближчі роки. Все ж  прийняли компромісне рішення: Motorola повинна була продемонструвати саму можливість створення подібних мереж.

У спішному порядку почалася підготовка до проведення випробувань, які були призначені на 3 квітня 1973 року. До цього дня на даху 50-поверхового Alliance Capital Building в Нью-Йорку була змонтована перша базова станція. Перший прототип БС міг обслуговувати не більше 30 абонентів і з’єднував їх з наземними лініями.

Сам стільниковий телефон називався Dyna-Tac. Це була трубка вагою близько 1,15 кг і розмірами 22,5х12,5х3,75 см. На передній панелі було розміщено 12 клавіш, з них 10 цифрових та дві для відправки виклику і припинення розмови. Жодного дисплея, жодних додаткових функцій. Акумулятор дозволяв спілкуватися по Dyna-Tac цілих 35 хвилин, але заряджати його доводилося більше 10 годин. Саме цей телефон вранці 3 квітня взяв в руки Купер і набрав номер Джоеля Енгеля, начальника дослідницького відділу Bell Laboratories. Безсумнівно, це був тріумф – як Купера, так і компанії Motorola.

Нагадаємо, 12 березня 30 років виповнилося Інтернету. Розробником технології Всесвітньої павутини вважають англійського фізика та інженера Тім Бернерса-Лі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...