У Хмельницькому 29 дітей опинилися в лікарні після споживання продуктів молочної кухні

Опубліковано: 08.04.2019. Автор: . Хмельницька область

У Хмельницькому 29 дітей опинилися в лікарні після споживання продуктів молочної кухні

Станом на сьогодні, 8 квітня, захворіло 29 дітей віком до двох років. Всі вони споживали продукцію молочної кухні Хмельницької міської дитячої лікарні, а саме – кефір та ацидофільну пасту, повідомляють у ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Перші діти із симптомами отруєння були ще 30 березня.  Тоді до Хмельницької міської інфекційної лікарні госпіталізували 11 малюків, ще одна дитина лікувалась у приватного лікаря, але самопочуття не покращувалось і батьки теж звернулись до інфекційної лікарні. Батьки ще однієї дитини відмовились від госпіталізації, дитина лікується амбулаторно.

У всіх була підвищена температура до 39 градусів, нудота, блювота, водянисті випорожнення слабкість. Медики попередньо діагностували у них гастроентероколіт.

Фахівцями Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочато епідеміологічне розслідування, під час якого відібрано біоматеріал у 10 осіб з числа персоналу Хмельницької міської дитячої лікарні (молочна кухня) та роздаточних пунктів для бактеріологічного та  вірусологічного дослідження. В молочній кухні та вдома у дітей, які захворіли, відібрали проби  харчових продуктів, водопровідної води, змивів з об’єктів навколишнього середовища.

За результатами бактеріологічних досліджень, у працівників молочної кухні та роздаточних пунктів виявлено шість  носіїв золотистого стафілококу, в 11 змивах з об’єктів навколишнього середовища із 50 виділено умовно-патогенну флору, – кажуть епідеміологи. – Водопровідна вода відповідає нормам. В харчових продуктах патогенної та умовно-патогенної флори не виявлено.

Станом на сьогодні, 8 квітня, у 22 хворих виявлено ротавірус. Тож, зважаючи на клінічні прояви та результати обстеження хворих, етіологічним фактором, який обумовив виникнення спалаху, є ротавірус, вважають медики.

Нагадаємо, днями до медиків звернулися батьки чотирьох дітей із львівського дитсадка, у яких теж були симптоми отруєння.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

За кого ви готові віддати свій голос на позачергових парламентських виборах?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...