В Київ привезли унікальний документ, який підтверджує анексію української церкви Москвою

Опубліковано: 14.04.2019. Автор: . Київська область

В Київ привезли унікальний документ, який підтверджує анексію української церкви Москвою

До Києва із Німеччини  привезли унікальний документ, який посвідчує анексію Української помісної церкви Московією. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр культури Євген Нищук.

Мова йде про рукописний артефакт – грамоту Петра І, датовану 1708 роком. Документ був втрачений під  час Другої світової війни, а з кінця 50-х років минулого століття знаходився у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгена (Федеральна земля Баден-Вюртемберг).

За свідченнями істориків, цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже у ньому є застереження Петра І про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя. Ця передача стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни, де головували моя перша заступниця Світлана Фоменко та доктор Міхаель Янсен, посол з особливих доручень МЗС ФРН.  Дякую науковцям, які віднайшли і дослідили цю культурну цінність і всім колегам, які долучились як до повернення, так і перевезення цього артефакту, – написав Нищук.

В Київ привезли унікальний документ, який підтверджує анексію української церкви Москвою

Цей рукописний документ – пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі. Повернувши його до Києва, документ доправили в Національний заповідник «Софія Київська», де дуже скоро представлять грамоту до огляду.

Нагадаємо, днями у Львові перебував предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній. Він розповів своє бачення майбутнього української Церкви.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як гадаєте, чи скасують місцеві вибори через різке збільшення кількості хворих на COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...