Такого ще не було: у Львові вперше за роки незалежності зносять незаконно побудовану багатоповерхівку

Опубліковано: 15.04.2019. Автор: . Львівська область

Такого ще не було: у Львові вперше за роки незалежності зносять незаконно побудовану багатоповерхівку

Побудувати семиповерховий будинок у дворі особняка, замість невеликого гаража або господарської споруди, – не кожен додумається. Але, дійсно, якщо порахувати, що замість одноповерхового сараю можна вивести сім поверхів з квартирами, а потім їх продати – це набагато вигідніше. Та й місця займає стільки ж. Можливо, приблизно так і міркували забудовники… Загалом, їх підрахунок виглядає розумним в цілях заробітку, але от в рамки законів він не вписується. Тепер семиповерхівку, яка з’явилась на околиці Львова на вулиці Личаківській, у дворі особняка, поруч з одно-, дво- і триповерховими будівлями, доведеться зносити.

Як розповіли в прес-службі Львівської міської ради, цей будинок з’явився тут три роки тому і відразу ж привернув увагу влади. Почалися суди, в кінці минулого року пройшло восьме апеляційне засідання, на якому було прийнято рішення зносити будинок.

Вперше ми зносимо такий великий проект, – каже Святослав Кіндратів, керівник юридичного відділу інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю міста Львова. – Будівлю обстежено – в тому числі і монолітні конструкції, і фундамент, і фахівцями зроблено висновок, що вона знаходиться в надзвичайно незадовільному стані. Фундамент з тріщинами, один кут вже в аварійному стані, він нахилився і в будь-який момент може почати руйнуватися. Тому будинок повинен бути знесений обов’язково.

Ні при підготовці, ні під час будівництва забудовник не отримав жодних дозволів, проектної документації, не робив експертиз. Уже після завершення він намагався їх отримати через суд, але йому відмовили.

Квартири в цьому будинку ще ніхто не встиг викупити. Забудовник на місці так і не з’явився, незважаючи на те, що вже розпочали процес знесення його будови. Хоча про те, що відбувається, його повідомляли поштою.

У багатоповерхівці вже демонтували дах, вікна, руйнують конструкції. Пил стоїть стовпом, а по всьому району вітер розносить пінопласт. Затягнеться це не ненадовго – ось-ось закінчать. На знесення вже виділили більше двох мільйонів гривень, які потім повинен буде повернути забудовник. Йому заздалегідь було запропоновано самому зайнятися знесенням, але реакції від нього так і не дочекалися, тож втілювати судове рішення в життя взялася виконавча служба. Всього знищення такої будівлі обійдеться місту в три мільйони гривень.

Нагадаємо, Євросоюз планує виділити 1 млн 53 тисячі євро на відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван у Карпатах.

Анна БУРЕНІНА, спеціально для «Західного аргументу».

Фото: Facebook/Юрій Сколоздра.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як побороти COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...