Ізраїльські науковці надрукували на 3D-принтері живе серце

Опубліковано: 17.04.2019. Автор: .

Ізраїльські науковці надрукували на 3d принтері живе серце

Учені з університету Тель-Авіва надрукували живе серце з людських тканин на 3D-принтері. Воно розміром з ягоду і може підійти кролю. Про це повідомляють колеги з ізраїльського «9 каналу».

Учені кажуть, що це медичний прорив, оскільки змогли вирішити одне з головних завдань сучасної медицини. Пацієнтам більше не доведеться чекати на органи для пересадки чи приймати ліки для запобігання відторгненню. Натомість для них будуть друкувати необхідні персоналізовані органи просто в лікарні.

Матеріалом для серця стали жирові людські клітини, які перетворили на стовбурові клітини серцево-судинного м’яза та поєднали зі сполучною тканиною. Розмір серця можна порівняти з розміром серця кроля, усього близько 2,5 сантиметрів.

Загалом надрукували 10 таких органів. Найближчі місяці учені перевірятимуть функціональність сердець на тваринах. Зізнаються, що залишається багато проблем, перш ніж друковані серця будуть доступні для трансплантації пацієнтам.

Так, дослідники мають навчити друковані серця «поводитися» як справжні. Клітини вже зараз можуть скорочуватися, але ще не мають можливості качати кров. Найімовірніше, у майбутньому лікарі почнуть з простіших органів, ніж серце.

Фахівці статистичного порталу «Statista» назвали смартфони, що найбільше шкодять здоров’ю своїм  електромагнітним випромінюванням.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як побороти COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...