Рівнянка, яка стала однією з кращих у світі вчителів німецької мови, поділилася секретами свого успіху

Опубліковано: 18.04.2019. Автор: . Рівненська область

Рівнянка, яка стала однією з кращих у світі вчителів з німецької мови, поділилася секретами свого успіху

Вчителька рівненської гуманітарної гімназії Лариса Попенко стала однією із десяти кращих вчителів німецької мови у світі. Таке звання їй присвоїли за результатами конкурсу, що проходив у рамках проекту «Школи: партнери майбутнього» Goethe-Institut в Україні. Пані Лариса погодилася поспілкуватися із кореспондентом «Західного аргументу» і розповісти, через що довелося пройти, аби досягти такого рівня.

 

Миловидна пані стрункої статури зовсім не схожа на тих вчителів, яких ми звикли собі уявляти ще з радянських часів. Привітна, усміхнена, попри всі негаразди – життєрадісна, і завжди готова прийти на допомогу. Про свою роботу готова розповідати годинами.

Я навіть не сподівалася на таку перемогу, – зізнається Лариса Попенко. – PASCH – це мережа шкіл, вчителів і учнів, які захоплюються німецькою мовою. Вже десять років я є координатором цього проекту у Рівному. Ми кожного місяця організовуємо для дітей та вчителів конкурси, семінари тощо. Конкурс організовували з нагоди 10-річного ювілею проекту PASCH. З цього приводу міністерство закордонних справ Німеччини, Ґете-Інституту (Київ) висунуло мене одним із кандидатів. Я мала представити безліч своїх презентацій, відео, конференцій за кордоном, проведених за 10 років діяльності… Все це належно оформити, описати. І ось – перемога! Навіть не сподівалася!

В умовах конкурсу значилося, що певні організації, структури могли подати своїх кандидатів, які зробили значний внесок в популяризацію німецької мови за останні десять років, мають вагомі особисті заслуги, проводять уроки, використовуючи інтерактивні технології.

Рівнянка, яка стала однією з кращих у світі вчителів з німецької мови, поділилася секретами свого успіху

Переможниці від України: Віта Чорна (м. Київ), Лариса Попенко (м. Рівне) і Ольга Дашкіна (м. Суми).

Всього було подано 483 кандидатури вчителів. В II турі було відібрано 62 вчителі з 35 країн, і серед них відзначили 10 найкращих педагогів. Причому від України – аж три увійшли в десятку кращих (окрім пані Лариси, вчителі із Сум та Києва). Загалом переможцями стали вчителі з різних країн: України, Грузії, В’єтнаму, Сербії, Хорватії, Сенегалу, Кот-Д’Івуару та Угорщини.

Лариса Попенко – уродженка села Бабин, що біля Рівного. Навчалася у місцевій школі з поглибленим вивченням німецької мови. Це й визначило її подальшу долю. Потім закінчила факультет іноземних мов львівського університету імені Івана Франка. З 1992 до 1996 року працювала у сільській школі в Гощанському районі, після того – у Рівному.

Я живу у Бабині, в батьківській хаті, всі вже давно повмирали. Залишилися ми з сином. Йому 29 років, – розповідає пані Лариса. – Маю сад, город, роботи вистачає… Але не скаржуся, бо до труднощів звикла. У 90-ті роки, коли всі ледве зводили кінці з кінцями, дякувати Богу, мала роботу, хоч далеко від дому. Маршрутки тоді не дуже їздили, тож не раз доводилося по 18 кілометрів йти пішки на роботу і з роботи, але то нічого, аби здоров’я було.

Чоловік пані Лариси теж давно помер. Тож сина ставити на ноги довелося самій.  Але він по маминих стопах не пішов. Закінчив рівненський водний інститут і став землевпорядником.

Я тішуся, що маю гарного сина, гарних учнів, які без репетиторів вступають до вишів. Є переможцями всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Мабуть, у цьому і є щастя, – зізнається наша співрозмовниця.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як гадаєте, чи скасують місцеві вибори через різке збільшення кількості хворих на COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...