Українців кличуть під Верховну Раду, яка сьогодні має проголосувати за «мовний закон»

Опубліковано: 25.04.2019. Автор: . Київська область

Українців кличуть під Верховну Раду, яка сьогодні має проголосувати за «мовний закон»

Сьогодні, 25 квітня, Верховна Рада розглядатиме гучний законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Тож активісти закликають громадян прийти під будівлю парламенту в день голосування.

Збираємося під Верховну Раду о 9:00 і не розходимося, поки депутати не приймуть закон. Буде багато хороших людей. Буде жива музика від Тараса Компаніченка, Галі Тельнюк, Лесі Тельнюк, Сергія Фоменка, Сергія Василюка та інших чудових українських музикантів, – йдеться в запрошенні, опублікованому активістами в Facebook.

Прихильники прийняття закону вважають, що він не порушує прав українців, оскільки спрямований виключно на розвиток і захист державної мови. Натомість його противники розповсюджують багато міфів щодо цього документа.

Нагадаємо, закон вже ухвалили у першому читанні. У документі йдеться, що державною мовою мають розмовляти політики, державні службовці, судді, адвокати, викладачі та медики. Українською мовою мають говорити у публічному просторі, у сфері обслуговування. Все це – не поширюється на мову приватного спілкування та релігійних обрядів. Нардепам залишилося розглянути ще близько 20 поправок до документа. Це зроблять сьогодні, також цього дня Верховна Рада має й проголосувати за цей законопроект.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як гадаєте, чи скасують місцеві вибори через різке збільшення кількості хворих на COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...