Сьогодні в Україну привезуть Благодатний вогонь

Опубліковано: 27.04.2019. Автор: .

Сьогодні в Україну привезуть Благодатний вогонь

Сьогодні, 27 квітня, о 19:30 у термінал D Міжнародного аеропорту «Бориспіль» прибуде рейсовий літак з Благодатним вогнем з Єрусалиму, який привезе в Україну делегація священнослужителів та мирян Православної Церкви України.

Після приземлення літака у Києві делегація ПЦУ передасть Благодатний вогонь громадам з різних куточків України та капеланам – фронтовим священикам, які повезуть вогонь українським солдатам на передову, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

Вже у ці хвилини у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі сходження Благодатного вогню очікують близько 9 тисяч прочан з усього світу. Поліція Ізраїлю працює в посиленому режимі, щоб забезпечити безпеку людей.

Під час сходження Благодатного вогню поліція робить все необхідне для того, щоб забезпечити безпеку людей, які будуть знаходитися всередині Храму Гробу Господнього. Там можуть одночасно перебувати дев’ять тисяч осіб – це максимальна кількість, з точки зору безпеки, – сказав прес-секретар ізраїльської поліції Міхаель Зінгерман нашим колегам з УНІАН.

Благодатний вогонь — поширена у православ’ї назва вогню, який протягом багатьох століть напередодні Великодня щорічно сходить в єрусалимському Храмі Гробу Господнього, на місці, де був похований, а потім воскрес Ісус Христос.

Сьогодні в Україну привезуть Благодатний вогонь

Церемонія проводиться у Велику Суботу спільно грецьким Єрусалимським православним патріархатом та єрусалимським патріархатом Вірменської апостольської церкви. Винесення Благодатного вогню символізує вихід з Гробу Світла істинного, тобто воскресіння Господа.

Відповідно до святих текстів, першим свідком дива став апостол Петро. Дізнавшись про воскресіння Христа, він відправився до його гробниці. Там, на місці, де раніше лежало тіло Спасителя, він побачив божественне світло.

Чудо благодатного вогню в Храмі Гробу Господнього описувалося ще в IV столітті. Про нього писали як християнські, так і мусульманські автори. За століття спостереження феномену в Храмі сформувався суворий контроль над процесом сходження вогню.

Напередодні Великої Суботи у храмі гасять всі свічки, лампади і панікадила. Вранці відбувається процедура запечатування Гробу, перед якою Кувуклію (каплицю, зведену над Гробом) оглядають делегації християнських церков. Після запечатування Гробу починається святкова церковна хода, а в період з другої до третьої години дня в Кувуклію йде Єрусалимський патріарх, вбрання якого також ретельно оглядають на предмет наявності будь-яких джерел вогню. Патріарх входить до каплиці лише з факелом і свічками, де читає молитву. Тоді на свічки і факел сходить Благодатний вогонь.

Сьогодні в Україну привезуть Благодатний вогонь

Багато очевидців стверджують, що сходження вогню супроводжується виникненням у храмі вогнів, подібних кульовим блискавкам. Деякі кажуть, що позбавлений жару вогонь сходить над головами віруючих «подібно росі». Після того, як з каплиці виходить патріарх з вогнем, паломники поспішають запалити свої свічки від благодатного полум’я. У цьому священикам допомагають служителі-скороходи. Згодом лампади з благодатним вогнем розвозять у всі куточки світу.

Святі отці говорять про те, що відсутність сходження Благодатного вогню є однією з ознак наближення кінця світу. Таким чином Господь дасть християнам знак того, що часу на покаяння майже не залишилося і Судний день вже близький.  Проте, це лише одна із трьох ознак близького кінця часів. Вона має співпасти ще з двома – виявленням Ноєвого Ковчега на горі Арарат та пересиханням Мамврійського дуба, під яким Авраам зустрів Ангелів Святої Трійці.

Також відомі кілька історичних епізодів, коли Благодатний вогонь зійшов не вчасно, або зійшов за межами храму. Зокрема – в 1101 та у 1578 році.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Як гадаєте, чи скасують місцеві вибори через різке збільшення кількості хворих на COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...