На Закарпатті розквітла Долина нарцисів

Опубліковано: 05.05.2019. Автор: . Закарпатська область

На Закарпатті розквітла Долина нарцисів

У Закарпатській області, під містом Хуст, розцвіла ціла долина нарцисів. Фотографіями з білосніжним килимом із квітів діляться в соцмережах місцеві жителі.

У період цвітіння долина майже суцільно вкрилася білим килимом квітучих нарцисів. Саме тут цвіте найбільше в Середній Європі нарциса вузьколистого. Крім цих квітів, в долині ростуть ще понад 400 видів рослин.

«Долина нарцисів» — заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші, за чотири кілометри на схід від міста Хуст Закарпатської області. З 1992 року перебуває у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Площа його 256,5 гектари. Заповідник розташований на висоті 180–200 м над рівнем моря.

На Закарпатті розквітла Долина нарцисівПрипускають, що поява закарпатської реліктової «Долини нарцисів» пов’язана з льодовиковим періодом. Деякі вчені вважають, що тоді сталися певні геологічні катаклізми і з гір сповз величезний шмат землі разом з унікальними рослинами. Після сходу льоду з гір стікало багато води, що сприяло акліматизації, цвітінню і розповсюдженню нарциса вузьколистого.

Нагадаємо, наприкінці березня нарцисове поле вигоріло майже вщент. До слова, «Долина нарцисів» на Закарпаття горить не вперше. У березня 2017 року тут частково вигоріла частина поля. Тоді припускали, що причиною пожежі став підпал сухої трави.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чим ви займаєтеся під час карантину?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...