Дівчина на Рівненщині знайшла екзотичний спосіб боротися з навалою мух та комах влітку

Опубліковано: 11.05.2019. Автор: . Рівненська область

Дівчина на Рівненщині знайшла екзотичний спосіб боротися з навалою мух та комах влітку
Юлія зізнається, що заводила хижі рослини заради інтересу, а те, що в будинку тепер жодної мухи або комара - приємний побічний ефект.

Ще кілька років тому Юлія Хижавська з міста Корець Рівненської області тільки мріяла про те, щоб в її будинку з’явилася рослина-хижак. Побачивши фотографію таких квіткових красунь, Юлія вже не змогла забути про них. І незабаром стала власницею першої для себе такої рослини – діонеї. Замовила її в Інтернеті. Коштувала рослина не багато – близько 150 гривень. Сьогодні в будинку Юлії на комах полює кілька десятків хижих рослин – росички, діонеї, цефалотуси і сарраценії. Навколо – жодної мухи або комара. Так що тепер користуватися магазинними засобами, що вбивають комах, або носитися з тапком по кімнаті, полюючи на чергову муху, їй не потрібно.

Іноді знайомі звертаються до дівчини з проханням – а дай-но паросток, мухи розвелися. Але вона відповідає – одна рослина врятує всього від однієї мухи. А щоб комах не було зовсім, потрібно мати багато горщиків. До того ж, чим більше, тим краще.

У моєму будинку комах дійсно немає. Діонея з’їдає мух, росичка – комарів, цефалотус і серраценія – комах, – розповідає кореспонденту «Західного аргументу» Юлія Хижавська. – Якщо поставити партію-дві рослин в місці, де багато комах – через добу їх вже не буде. Так я вивела купу мошкари, яка розвелась над виноградом, коли я робила вино – росички з’їли всіх.

Найдорожчий хижак в колекції Юлії – цефалотус, він обійшовся в півтисячі гривень. А зараз рослини вже почали приносити дохід – дізнавшись, що у неї є зайві, адже їх доводиться розсаджувати, люди кинулися до Юлі з проханням продати. Для всіх охочих навіть не вистачило.

Чоловік любить «годувати» рослини – ловить мух і пінцетом кладе їх всередину квіток, – каже Юлія. – Коли вони голодні – це видно. Наприклад, у діонеї тоді починають червоніти її зелені листки-щелепи, росички висувають вперед свої листочки з клеєм, на який сідають мухи. Цефалотус і сарраценія заманюють комах в свої квітки-глечики – звідти вони вже не повертаються.

Таких любителів рослин-хижаків в окрузі більше немає – Юлія одна. Зазначає – заводила хижі рослини заради інтересу, а те, що в будинку жодної мухи або комара тепер немає – приємний побічний ефект.

Крім хижих рослин, дівчина захоплюється створенням храмів і замків із сірників. Колись їй наснився сон про вироби з сірників, і вже на наступний день вона почала робити дзвіницю з цього матеріалу – вона також наснилася дівчині уві сні.

Євгенія ЦАР, спеціально для «Західного аргументу».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Якому відпочинку ви надаєте перевагу цього літа?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...