Філарет не може і не хоче служити разом з Епіфанієм, — експерт

Опубліковано: 11.05.2019. Автор: .

Філарет не може і не хоче служити разом з Епіфанієм, — експерт

Спільна служба предстоятеля колишньої  УПЦ КП Філарета з предстоятелем Православної церкви України неможлива, позаяк Філарет не може поступитися першим місцем у службі, яке, за правилами, належить главі Церкви. Так вважає Дмитро Горєвой, релігієзнавець і директор Центру релігійної безпеки, повідомляють УНН.

Митрополит Епіфаній у коментарі ЗМІ сказав, що вони не служили спільної літургії після обрання його предстоятелем. Це справді так, оскільки владика Філарет ніяк не може змиритися з тим фактом, що він більше не очолює Церкву, має піти на «церковну пенсію» та дати новому керівнику можливість керувати, — зазначив він.

За словами експерта, владика Філарет і надалі продовжує називати себе патріархом, одягає куколь — головний убір, який носять лише московські патріархи. Якщо б Епіфаній і Філарет служили спільну службу, то патріарх Філарет не став би другим, бо вважає, що це він має очолювати літургію і бути першим, але першим завжди служить предстоятель.

Нагадаємо, днями у ЗМІ з’явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, що був розпущений ще у грудні перед Об’єднавчим собором. За інформацією журналістів, він збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет волів сам очолити. До слова, існує загроза, що через цей конфлікт між двома священнослужителями Україна може втратити Томос.

Тим часом, У Мінкульті нагадали, що діяльність такого релігійного об’єднання як УПЦ КП було припинено шляхом об’єднання і приєднання до утвореної Православної церкви України. Так вирішив помісний собор колишньої УПЦ КП 15 грудня 2018 року – напередодні об’єднавчого собору. Тож наказом Мінкульту від 30 січня 2019 року було зареєстровано статут релігійної організації «Київська митрополія ПЦУ».  В міністерстві резюмували, що релігійне об’єднання УПЦ-КП і релігійна організація «Київська патріархія УПЦ» фактично та юридично припинили свою діяльність. Й інформація про нібито відновлення діяльності Української православної церкви Київського патріархату не відповідає дійсності.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Якому відпочинку ви надаєте перевагу цього літа?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...