Митрополит Епіфаній зробив різку заяву щодо можливого відновлення Київського патріархату

Опубліковано: 12.05.2019. Автор: .

Митрополит  Епіфаній зробив різку заяву щодо можливого відновлення Київського патріархату

Настоятель Православної  церкви  України митрополит Епіфаній вважає, що «вороття назад немає», бо це закінчиться ні чим іншим, як втратою Томосу та ізоляцією. Про це священнослужитель написав на своїй офіційній сторінці у Facebook після візиту у Володимир-Волинський.

Я вже неодноразово наголошував на тому, що Київський патріархат відіграв дуже важливу роль, став предтечою визнання та отримання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви. Особисто Святійший Патріарх Філарет зробив дуже багато для того, щоби Українська Церква стала справді незалежною, визнаною серед інших Помісних Православних Церков.

Серед багатьох ієрархів та священиків я також є вихованцем Київського патріархату. Багато архієреїв і духовенства, вихованців Святійшого Патріарха Філарета, справедливо сприймають його своїм духовним батьком і наставником. Ми всі разом об’єдналися і створили основу. Тому надалі будемо разом розбудовувати вже єдину Помісну Православну Церкву. Вороття немає. Бо повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності, – написав митрополит Епіфаній.

Нагадаємо, днями у ЗМІ з’явилися копії запрошень на зустріч за підписом Філарета, зроблені на бланках Київського патріархату, що був розпущений ще у грудні перед Об’єднавчим собором. За інформацією журналістів, він збирає архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би Філарет волів сам очолити.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Якому відпочинку ви надаєте перевагу цього літа?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...