«Плювок в очі»: українці в Росії обурені тим, що Порошенко нагородив орденом прокремлівського політика

Опубліковано: 13.05.2019. Автор: .

«Плювок в очі»: українці в Росії обурені тим, що Порошенко нагородив орденом прокремлівського політика
Василь Дума.

Українська громада Росії звернулася до Президента Петра Порошенка з закликом скасувати нагородження «голови ради Об’єднання українців Росії» Василя Думи орденом «За заслуги» І ступеня. Відповідне звернення від імені Української громади Росії («Українського Конгресу») передали нашим колегам із «Української правди».

У ньому йдеться, що українці Росії обурені рішенням нагородити Думу, помилково зазначеного в указі від 4 травня як «голову ради Об’єднання українців Росії та Федеральної національної культурної автономії «Українці Росії», громадянина Російської Федерації». Підписанти нагадують, що вказані в указі українські федеральні організації в РФ були «брутально ліквідовані російською владою ще у 2011-2012 роках».

У тексті йдеться, що у 2004-2011 роках Дума був членом Ради Федерації РФ від Костромської області. Саме в ті ж часи він був «делегований» російською владою на громадську роботу у федеральні українські організації Об’єднання українців Росії (ОУР), Федеральну національно-культурну автономію «Українці Росії» (ФНКАУР). Сенатора обрали головою Ради ОУР і ФНКАУР.

Надалі спроби Думи пристібнути український громадський рух в Росії до офіційної політики Кремля викликали спротив в українських організаціях, і у 2009 році Рада ОУР звільнила Думу з посади. На цьому громадська діяльність Думи в діаспорі закінчилась, – зазначають українці Росії.

Вони додають, що це ім’я додатково стало «токсичним» після публікації доповіді спецпрокурора США Роберта Мюллера про розслідування російського втручання в президентські вибори у США у 2016 році.

Зокрема донька В. Думи Мирослава Дума (в доповіді – MiraDuma), яка знайома з Іванкою Трамп, передавала їй і Дональду Трампу запрошення на Петербурзький економічний форум, – йдеться у тексті. – Ми не можемо знайти ані пояснень, ані підстав для ухваленого Вами рішення. Жодного аргументу, щоб зрозуміти такі дії державного рівня. Ваш указ є плювок в очі українству Росії і повною дискредитацією безпосередньо Вашої роботи, українського уряду та МЗС на теренах української діаспори, – стверджують підписанти.

Вони вимагають вибачення перед усіма активістами української діаспори в Росії та закликають до негайного скасування положення указу про нагородження Думи.

Документ підписав, зокрема, відомий громадський діяч української діаспори Росії, заступник голови товариства «Українці Москви», член Ради директорів Світового Конгресу Українців Валерій Семененко, який був одним із засновників і співголовою Об’єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії», а також представники ряду українських організацій в РФ.

Нагадаємо, також Президент України Петро Порошенко присвоїв звання Героя України із врученням ордену «Золота Зірка» голові Служби Безпеки України Василю Грицаку. У тексті наказу вказано, що пан Грицак отримує це звання за самовіддану службу українському народові, а також за визначний особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Якому відпочинку ви надаєте перевагу цього літа?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...