Скандально відому львівську вчительку, яку звинувачують у гомофобії, запідозрили у приналежності до секти

Опубліковано: 13.05.2019. Автор: . Львівська область

Скандально відому львівську вчительку, яку звинувачують у гомофобії, запідозрили у приналежності до секти
Фото ілюстративне.

Історія із львівською вчителькою, яка нещодавно отримала догану за гемофобію (розповідала школярам на уроці християнської етики про стосунки гомосексуалістів), отримала новий неочікуваний поворот. Після закінчення навчального року адміністрація школи №93, де працює Мирослава Стецюк, пообіцяла відправити її на пенсію, проте львівська журналіст Вікторія Балицька помітила у поведінці педагога приналежність до секти. Тож попросила чиновників-освітян перевірити цю інформацію.

На думку Вікторії Балицької, скандальновідома вчителька Мирослава Стецюк може належати до секти Гарафини Маковій.

Мене здивували три нюанси: 1. Специфічна манера розмови вчительки. 2. Її зовнішній вигляд. Не сучасний і типовий для певних субкультур. 3. На столі в класі горіла свічка на тризубому підсвічнику. Це на відео в самому кінці. Навіть якщо не брати до уваги, що вона говорить, то все це виглядає дещо моторошно. Хіба на уроках християнської етики палять свічки?

Згодом я почитала коментар Степана Грицюкав групі «Реальна політика» в Facebook про те, що зовнішність вчительки та її монолог мають ознаки приналежності до духовної течії з ознаками секти Гарафини Маковій. Її послідовники обов`язково мають носити хустки, довгі спідниці в т.д. До речі, в 2011 році Українська Православна Церква засудила вчення Маковій як окультне і не християнське. Наприклад, вчення забороняє мати піаніно, брати до рук жолуді і пити з горла пляшок, бо формою вони нагадають дітородного органи… І ще багато схожих заборон, – написала Вікторія Балицька на своїй сторінці у Facebook.

Також журналіст додає, що ще кілька років тому в українських школах було досить багато послідовників цього псевдовчення Гарафини Маковій. Тож вона сумнівається, що сьогодні їх вдалося геть усіх викорінити.

Це не «полювання на відьом». Але люди, які мають такий рівень інтелекту та духовності, що можуть стати послідовниками окультних сект, мабуть, не мають навчати дітей. Чи ні?! Приналежність вчительки з відео до якоїсь духовної течії – це лише припущення, версія. Але прошу управління освіти перевірити її. Як і причетність послідовників Маковій до освіти в наших школах і садках, – резюмувала Вікторія.

Гарафина Петрівна Маковій народилася 1949 року на Буковині. Закінчила філологічний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича. Багато років вчителювала в рідній школі, є відмінником народної освіти. Згодом заснувала та стала лідером релігійного руху, послідовники якого позиціонують себе справжніми християнами. Проте, як з’ясувалося, спільного із християнством і релігією у них дуже мало.

Ось лише деякі із заборон вчення Гарафини Маковій – не можна переливати олію в окремі посудини, не можна використовувати ліки, проводити операції навіть при смертельній загрозі, не можна мати піаніно, акваріумних рибок чи папугу, не можна брати до рук жолуді (у них начебто є велике вселенське зло), не можна пити з отвору пляшки, не можна дивитися в чужі дзеркала (начебто дзеркало акумулює «астральне зло»), не можна переносити слова на письмі, обходити автомобіль ззаду, коли хочеш сісти в нього (це нібито закликає аварію), не можна проводжати когось на пероні вокзалу, писати у свій зошит чи записник номер чужих автомобілів (цим нібито перебираєш «карму» водія), не можна користуватися телефоном, електроприладами, дивитися телевізор(це начебто живе втілення сатани), не можна вживати «субтропічні та цитрусові, бо вони є не наші», не можна пити чай, бо він від сатани і руйнує підкірки головного мозку, висмоктуючи з них енергію завтрашнього дня.

І таких безглуздих заборон вкрай багато.

У березні 2011 року Синод Української Православної Церкви Київського патріархату під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета офіційно розглянув питання про вчення Гарафини Маковій і визнав, що воно істотно суперечить вченню Православної церкви, тому що містить елементи окультизму, язичництва і магії.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...