«Якби я знав, що так буде, не висував би Епіфанія предстоятелем»: митрополит Філарет розповів про конфлікт між УПЦ КП та ПЦУ

Опубліковано: 15.05.2019. Автор: .

«Якби я знав, що так буде, не висував би Епіфанія предстоятелем»: митрополит Філарет розповів про конфлікт між УПЦ КП та ПЦУ

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет сьогодні зібрав прес-конференцію, аби розповісти суспільству, що ж насправді відбувається в українській Церкві  та про свої стосунки із предстоятелем ПЦУ Епіфанієм.

Перше, що ми маємо зробити, це зберегти єдність Української Православної Церкви, – розпочав своє звернення Філарет. – Вони руйнують те, що привело нас до надання Томосу, бо якби не було Київського патріархату, ніякого Томосу не було б. Ніхто із інших Церков не визнає українську Церкву не тільки як патріархат, а й як Українську Православну Церкву, бо ми отримали Томос як київська митрополія Константинопольського патріархату. Саме так ми визнані Вселенським патріархом, а для України ми – Київський патріархат. І якщо українська Церква відмовиться від статусу патріархату, то в нас залишиться лише один патріархат – Московський. І ім’Я Кирила буде звучати по всій Україні.

Це так антиукраїнські сили борються з Українською Автокефальною Церквою вже майже 30 років. Сьогодні багато хто не виступають відкрито проти патріарха Філарета, мовляв, він такий поважний, багато зробив, але «патріархат нам Київський не потрібний».  На богослужіннях поминають греко-католицького патріарха Святослава, московського, а київського, виходить, немає?

Тому вихід один – потрібно об’єднатись, створити в Україні одну Православну Церкву. Держава, яку дав Бог, просто не може існувати без незалежної Церкви. Прикладом цього є автокефальні церкви, що вийшли від Константинопольського патріархату – Грецька, Румунська, Болгарська, Сербська чи Польська. Усі вони отримали незалежність, коли утворились держави. Так і ми – поки були в складі чи то Російської імперії, чи то Радянського союзу, були змушені підпорядковуватись Московському патріарху. Та коли ми стали незалежною державою, йдемо тим же шляхом, що і Балканські автокефальні православні церкви. Нічого іншого не хочемо, але й своє не віддамо. Тому я впевнений і стовідсотково вірю, українська Церква буде визнана і патріархатом, і всіма православними церквами

Також патріарх Філарет зізнався, що не висував би Епіфанія як предстоятеля ПЦУ, якби знав, що в Церкві між ними виникне розділення та двовладдя.

Владика Епіфаній уникає зі мною спілкування. Я давав йому рекомендації на початку, що треба робити, він цього не зробив. Він зі мною не спілкується. Говорить, що так поважаю патріарха, це слова, а справи — протилежні, — заявив Філарет. – Якби я знав, що відбуватиметься, я би не висував його кандидатуру, а я довіряв йому, що він буде іти прямою дорогою, а не піде кривими. Якби я за нього не боровся на соборі, то він би предстоятелем не був, — наголосив Філарет.

До слова, раніше Філарет опублікував звернення до української православної пастви, у якому розповів, що «розділення» в Церкві відбулося через порушення домовленостей про поділ влади з предстоятелем Православної церкви України Епіфанієм.

Нагадаємо, конфлікт розгорівся після того, як стало відомо, що Філарет запросив архієреїв, аби обговорити перспективи відновлення Київського патріархату, який би волів сам очолити.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Якому відпочинку ви надаєте перевагу цього літа?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...