Щоб був у кожній хаті: Томос можна буде купити у церковних крамницях

Опубліковано: 17.05.2019. Автор: .

Щоб був у кожній хаті: Томос можна буде купити у церковних крамницях

Відтепер купити копію важливого релігійного документа можна буде практично у кожній церковній крамниці. Про це колегам із УНН розповів клірик трапезного храму Софія Київська, священик Православної церкви України Іван Сидор.

Через кілька тижнів, як був наданий Томос Православній церкві України, були зроблені точні копії цього документа. Це і копія оригінального тексту, а також копія, яка перекладена українською мовою, щоб люди могли не лише дивитися, але й читаючи могли розуміти, що там написано. Про точну кількість говорити важко. Мова йде про декілька тисяч копій, я думаю, близько п’яти тисяч, — розповів отець Сидор.

За його словами, ці копії Томосу набагато менші за оригінал. Зроблено це для зручності читання і зберігання. Адже основна мета цих копій, щоб в кожному українському храмі був Томос.

Священики, які мають бажання отримати цю копію Томоса, приїжджають до свого єпархіального управління, пишуть прохання на те, що він хоче отримати таку копію, йому цю копію видають, — додає Іван Сидор.

Він стверджує також, що копії документа вже можна придбати в релігійних кіосках.

Я знаю, в деяких церковних крамницях вони вже були у продажі… і основна мета — це, аби Томос був у кожній хаті й храмі. Наприклад, на території Михайлівського Золотоверхого монастиря є церковний магазин, і я бачив, що там їх продавали.

За словами священика, продають такі копії по собівартості: «це не заробляння грошей, адже Томос — це важливий документ, на який ми чекали дуже довго».

Нагадаємо, за результатами Об’єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня було створено автокефальну помісну Православну Церкву України та затверджений статут нової церкви. Об’єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної УПЦ митрополита Епіфанія.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...