Без гарячої води, зате з футбольною командою: власник «Рівнетеплоенерго» розповів про плани підприємства

Опубліковано: 20.05.2019. Автор: . Рівненська область

Без гарячої води, зате з футбольною командою: власник «Рівнетеплоенерго» розповів про плани підприємства
Власник «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн (крайній справа) під час зустрічі із рівненськими журналістами.

Найближчим часом мешканцям Рівного не варто розраховувати на гарячу воду. Тим більше, що працівники підприємства вже почали плановий ремонт теплотрас  та котелень у місті. Про це заявив власник «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн. А ще бізнесмен каже, ще восени намагалися зробити усе, аби якомога довше після опалювального сезону мешканці обласного центру не відчували  комунальних незручностей, але досі подавати гарячу воду завадили борги населення та окремі депутати міської  ради. Натомість фінансова складова не заважає власнику підприємства стати спонсором місцевого футбольного клубу «Верес».

Ще восени минулого року ми почали ставити в котельнях міста твердопаливні котли. Робилося це для того, аби якомога довше можна було подавати в оселі рівнян гарячу воду у міжопалювальний сезон. Втім, ми припустилися однієї помилки. Спочатку нам потрібно було вирішити документальну частину, а вже потім займатися встановленням котлів. Окремі депутати міської ради цим скористалися і вирішили зробити на цьому собі піар. Яскравим прикладом є ситуація навколо твердопаливного котла по вулиці Герцена. Ми вклали у нього чималі гроші, а запустити досі не можемо, бо немає дозволу міськради. Якби він працював, то та частина міста могла би бути із гарячою водою.

Загалом, як зазначив директор «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський, попри сотні мільйонів боргу підприємства за спожитий газ, загальне сальдо «Рівнетеплоенерго» нормальне. І додає, якби держава виконувала в повному обсязі взяті на себе зобов’язання, то проблем із розрахунками перед НАК «Нафтогазом» не було б.

Заборгованість підприємства перед НАК «Нафтогаз» за спожитий газ станом на сьогодні складає 304 мільйони гривень. Але сформувався цей борг не за рік, а з того часу, як почали купувати газ у НАК «Нафтогазу». Населення заборгувало нам за спожиті послуги майже 200 мільйонів,- зазначив пан Корчинський. – Є ще й інші заборгованості перед нами. Наприклад, 2016-2017 року держава не розрахувалася по різниці в тарифах. А це – 110 мільйонів гривень. За минулий рік ця сума приблизно 49 мільйонів. Додайте до цього різке зростання цін на газ і зменшення кількості субсидійованих споживачів. Наприклад, станом на 1 січня 2018 року у нас в Рівному було 36-37 тисяч субсидіантів. Зараз їх трохи більше 12 тисяч. Прибутки ж в населення за цей час не зросли.  Тож виходить, якщо всі ці борги перед нами скласти, то показник розрахунків за газ підприємства був би нормальний. Ми ще й в «плюсі» були б.

Пан Корчинський разом із власником «Рівнетеплоенерго» Іваном Надєїним вважають, що єдиним правильним нині виходом було б перевести якомога більше котелень міста на біомасу, тобто – щепу. Це дозволили б зробити Рівне максимально незалежним від коливань цін на газ. Як приклад комунальники наводять досвід європейських міст.

В центрі Праги стоїть твердопаливний котел, який ще й електроенергію виробляє. Данія, Швеція працюють на біомассі. Швецьке місто Уппсула має 300 тисяч населення і взагалі не використовує природній газ. У них деревина, торф. Взагалі у Швеції 48 % всього енергобалансу – це біомаса. А у нас в Рівному – всього 2%. Хоча наше місто по своєму складу є стандартним європейським містом. Тож якщо в енергобалансі обласного центру ми замінимо хоча б 30-40 % біомасою, це дасть нам змогу стабілізувати економічні показники та знизити ціни на наші послуги для населення.

Зрозуміла річ, що це все перспектива. І не найближча. На підприємстві кажуть, що втілити її можна буде не раніше ніж за три роки. До того ж лише за сприятливих обставин. А от, на що рівняни точно можуть розраховувати вже найближчим часом  – так це на нового генерального спонсора ФК «Верес». Мільйонні борги за газ «Рівнетеплоенерго» та діряві теплотраси не завадили власнику підприємства Івану Надєїну підписати меморандум про співпрацю із місцевим футбольним клубом. А ще – одразу дати 600 тисяч гривень власних коштів на погашення боргів із зарплати перед футболістами.

Це будуть мої особисті гроші як фізичної особи і в жодному разі не «Рівнетеплоенерго», – каже пан Надєїн. – У сьогоднішніх реаліях бізнес має приймати участь і в соціальних проектах. Мені стала цікавою концепція створення відкритого акціонерного товариства «Верес». Тим більше, що окрім інвесторів і громади,там співвласником також виступає міська влада. А це вже дуже серйозний сигнал для решти спонсорів і запорука того, що минулорічна історія з клубом не повториться. Скоро закінчується футбольний сезон. Тим часом ми  проведемо аудит господарської діяльності клубу, складемо кошторис на наступний рік. Наразі ж я дав свої гроші, щоб закрити заборгованість перед гравцями.  Презентацію по концепції відкритого акціонерного товариства «Верес» проведемо тоді, коли матимемо повну фінансову картину. Сподіваємося, 25 травня.

Не оминув пан Надєїн увагою і кількість членів рівненського футбольного клубу – 4 тисячі чоловік. Такою групою активних вболівальників може похвалитися далеко не кожен футбольний клуб, навіть більш іменитий, ніж «Верес». Саме вони, на думку бізнесмена, стануть власниками акцій у майбутньому відкритому акціонерному товаристві від громади міста. А ще, судячи з того, як пан  Надєїн взявся активно підтримувати місцевий футбол, він має певні політичні амбіції. Тож така активна група підтримки точно не завадить. Так воно чи ні, побачимо вже скоро – на дочасних виборах до парламенту, які мають відбутися в липні цього року.

Нагадаємо, з 1 травня вступив в силу закон, який дозволяє нараховувати пеню на борг за комунальні послуги.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...