У Зеленського назвали причину розпуску парламенту

Опубліковано: 21.05.2019. Автор: .

У Зеленського назвали причину розпуску парламенту

Вчора під час своєї інавгураційної промови Президент України Володимир Зеленський заявив про своє рішення достроково припинити повноваження Верховної Ради України восьмого скликання. Ця заява викликала неоднозначну реакцію як серед народних обранців, так і серед політологів. Одні – підтримали новообраного главу держави, а інші – назвали такий крок неконституційним, оскільки за кілька днів до вступу на посаду новообраного Президента найбільша фракція ВРУ «Народний фронт» заявила про свій вихід з коаліції. Відтак, почався тридцятиденний відлік на формування нової. Тобто період, в якій розпускати законодавчий орган не можна. Однак, його розпустили, давши допрацювати два місяці – до наступних позачергових виборів. Однак офіційної причини Президент так і не озвучив.

Сьогодні радник Президента з юридичних питань Андрій Богдан заявив, що в своєму указі про розпуск парламенту Володимир Зеленський буде опиратися виключно на норми Конституції, передають колеги з Української правди.

Пункт перший статті 90 (Конституції України. – Ред.) – це відсутність коаліції у Верховній Раді, – сказав він, відповідаючи на питання, яка причина буде вказана в указі Президента про розпуск Верховної Ради. – Указ Президента не може ґрунтуватися на будь-яких рішеннях будь-яких суддів. В даному випадку – це буде оцінка правової ситуації, що склалася у Верховній Раді. Цей указ буде ґрунтуватися виключно на Конституції України.

Водночас, на сайті Президента з’явилось повідомлення про консультації Зеленського з керівництвом Верховної Ради. Під час нього Президент заявив, що «головним аргументом для розпуску Верховної Ради є дуже низька довіра громадян України до цієї інституції – 4%».

Це – оцінка роботи парламенту і найвагоміший аргумент для припинення його повноважень. Я як гарант Конституції зобов’язаний гарантувати права громадян України. Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції, – заявив Зеленський.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
avatar

Вибір читачів

Опитування

Як ви оцінюєте перші 100 днів роботи на посаді Президента Володимира Зеленського?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...