Священики б’ють на сполох, що в Україні кожен другий шлюб закінчується розлученням

Опубліковано: 30.05.2019. Автор: .

Священики б’ють на сполох, що в Україні кожен другий шлюб закінчується розлученням

Священики УГКЦ закликали українців «непоспішно і виважено приймати рішення про шлюб», адже Україна посідає одне з перших місць у Європі за кількістю розлучень – розходяться близько 60 відсотків пар.  Про це йдеться у зверненні Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ.

Автори Звернення зазначають, що більша частина цієї статистики припадає на молоді подружжя, які прожили в шлюбі від трьох місяців до трьох років. Найчастіше як причини розлучення вказують морально-психологічні проблеми в порозумінні, алкоголізм та інші залежності.

Виникає запитання: чому так стається, що попри бажання щастя, перемагає егоїзм і роз’єднання? При цьому страждають не тільки дорослі, а й невинні діти. За останніми даними, близько ста тисяч дітей України перебувають у закладах інтернатного типу, і з них 92 відсотки мають біологічних батьків, – констатують єпископи Синоду. – Бог створив людину для любові, Він уклав у нас прагнення, щоб любити і бути любленим. Тому чоловік і жінка творять досконалий образ Бога, коли обдаровують одне одного любов’ю. Без любові людина не може жити, розвиватися, втрачає радість, надію, бажання життя, – усе втрачає смак без любові.

Члени Синоду розділяють біль і тривогу тисяч сімей, яких болісно торкнувся військовий конфлікт на сході України. Чимало з них пережили втрату своїх близьких, залишилися без житла, стали переселенцями або отримали важкі тілесні чи духовні каліцтва.

Особливу увагу єпископи звертають на виховання в родинах культури спілкування, святкування і відпочинку.

Залежність від алкоголю, наркотиків, азартних ігор та інших поневолень приходять у сім’ї найчастіше тоді, коли відсутнє вміння бути разом і розвиватися, служачи одне одному. Діти дуже вразливі до прикладу старших, наслідують батьків. Тому необхідно розвивати в наших родинах творче і безалкогольне проведення дозвілля через спільні походи, цікаві ігри, співи, натхненне проведення часу, – просять замислитися члени Синоду.

Єпископи переконують, що покликання до подружнього життя вимагає від нас розуміння завдань і обов’язків, до яких слід ретельно готуватися ще задовго до одруження, кажуть у департаменті інформації УГКЦ.

Нагадаємо, на початку року в Україні набули чинності зміни до низки статей Кримінального кодексу, які стосуються сексуального насильства. Документ викликав суспільний резонанс, зокрема через положення про необхідність добровільної згоди на вчинення дій сексуального характеру.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...