Купив більше ніж на 50 тисяч гривень – забудь про субсидію: пільговиків хочуть перевіряти більш прискіпливіше

Опубліковано: 01.06.2019. Автор: .

Купив більше ніж на 50 тисяч гривень – забудь про субсидію: пільговиків хочуть перевіряти більш прискіпливіше
Фото ілюстративне.

В Україні вирішили зробити більш жорсткою верифікацію субсидіантів і пенсіонерів, які отримують будь-яку допомогу від держави. Це не означає, що інспектори будуть ходити по будинках чи квартирах тих, хто отримує державну допомогу. Однак, інформація про покупки таких верств населення буде збиратися у загальній базі, аналізуватися і врешті може бути так, що на підставі отриманих даних людина може втратити право на субсидію.

Вся інформація про претендентів на субсидію чи тих, хто вже її отримує буде заноситися у спеціальну платформу. Там окремо буде прописуватися прізвище, ім’я та по-батькові, усі паспортні дані, місце і дата народження, ідентифікаційний номер, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, адреса реєстрації і фактичного місця проживання. Окрім того, туди ж буде внесена інформація про банківські рахунки та інформація, що підтверджує право на отримання допомоги.

Далі вся ця інформація буде співставлятися із тією, що буде отримана з різних електронних баз даних. У такий спосіб контролюючі інстанції зможуть перевіряти фінансовий стан субсидіантів. І якщо людина, яка отримує субсидію, зробила покупку на суму більше 50 тисяч гривень, то вона автоматично втратить таке право.

До слова, на даний час на розгляді Верховної Ради України знаходиться законопроект, який був поданий Кабінетом Міністрів України. Він передбачає більш жорсткі перевірки всіх, хто отримує допомогу від держави. У разі, якщо законопроект буде прийнятий депутатами, верифікацію таких категорій населення проводитимуть у три етапи. Зокрема, перед отриманням допомоги, під час і навіть після того. Відповідні державні органи матимуть право перевіряти субсидіанта впродовж трьох років після того, як він втратив своє право на державну допомогу. І у разі виявлення порушень, незаконно отриману субсидію доведеться повернути державі.

Нагадаємо, на Рівненщині з’явився перший в Україні «офшор» для малого бізнесу. Щоправда, пільгові умови оподаткування почнуть там діяти лише з наступного року.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...