Абітурієнти із тимчасово окупованих територій зможуть вступати у виші без складання ЗНО, паспорта та атестату

Опубліковано: 03.06.2019. Автор: .

Абітурієнти із тимчасово окупованих територій зможуть вступати у виші без складання ЗНО, паспорта та атестату

Сьогодні по всій Україні почали роботу освітні центри (ОЦ) «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Вони працюватимуть до 27 вересня. Через центри жителі тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські виші та профтехи за спрощеною процедурою – без ЗНО, українського паспорта та атестата.

Освітні центри працюють в Україні з 2016 року, – говорить заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич. – За цей час кількість студентів, які скористалися процедурою спрощеного вступу, суттєво збільшилася. Приміром, у 2016-му таких вступників було менше 1 тис, зараз їх вже майже 2 тис. Важливо, що вступивши через освітній центр, жителі Донбасу та Криму зможуть отримати диплом, який визнаватимуть в Україні та світі. Загалом же ми зацікавлені у тому, щоб найбільше вступників з Криму та Донбасу навчалися в українських вишах та закладах профосвіти. І ми робимо усе можливе, щоб спростити умови для вступу таких абітурієнтів. Сподіваємося, що цього року кількість таких вступників буде ще більшою.

Центри «Крим-Україна» відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти в восьми регіонах – Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Києві.

Центри «Донбас-Україна» діють на базі понад 40 вишів, переміщених із зони ООС, або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території, Луганської та Донецької областей. Це міста Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровськ, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєверодонецьк, Старобільськ, Слов’янськ, Торецьк.

Повний перелік центрів з їхніми адресами та іншою контактною інформацією є на сайті МОН у розділі «Жителям Донбасу і Криму».

Для спрощеного вступу абітурієнтам потрібно звернутися до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію, скласти три вступні іспити – українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс), отримати у школі, закріпленій за ОЦ, тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.

До слова, сьогодні в Україні вступив у дію новий правопис. Ознайомитися з ним можна на сайті МОН.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...