Міносвіти опублікувало новий український правопис

Опубліковано: 03.06.2019. Автор: .

Міносвіти опублікувало новий український правопис

Відсьогодні, 3 червня, в Україні офіційно почала діяти нова редакція «Українського правопису». Його вже оприлюднили на офіційних сайтах Міносвіти та Національної академії наук.

З цього моменту рекомендується застосовувати норми і правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мови.

Нагадаємо, нову редакцію «Українського правопису» Кабінет міністрів України схвалив 22 травня. Вона була розроблена фахівцями Української національної комісії з питань правопису. Оновлений документ повинен замінити редакцію 1992 року.

Законопроект має безліч пунктів, що визначають функціонування і підтримання української мови.

Зокрема, законом визначено осіб, які зобов’язані володіти державною мовою і застосовувати її під час виконання службових обов’язків: керівництво держави, депутати; судді, прокурори; службовці Національного банку України; особи офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом; педагоги, медики державних і комунальних закладів охорони здоров’я.

Дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Ознайомитися з фінальним текстом нової редакції «Українського правопису» можна на сайті МОН. Там також є коротке роз’яснення про основні зміни, щоб легше було починати використовувати нову редакцію.

Водночас зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес. Але найближчі п’ять років питання на ЗНО стосуватимуться лише тих норм, які не змінилися.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...