«Ніяких обшуків чи вилучень»: в «Рівнетеплоенерго» прокоментували слідчі дії правоохоронців

Опубліковано: 03.06.2019. Автор: . Рівненська область

«Ніяких обшуків чи вилучень»: в «Рівнетеплоенерго» прокоментували слідчі дії правоохоронців

Рівно пів року минуло відтоді, як на підприємстві «Рівнетеплоенерго» змінився власник. Нова команда на чолі із Іваном Надєїним, який є засновником групи компаній «Укртепло», зайшла на ринок теплопостачання Рівного з обіцянками багатомільйонних інвестицій у цю галузь та амбіційними намірами перевести майже всі котельні міста на більш економні – твердопаливні котли. Натомість, із перших місяців своєї роботи вони наштовхнулась на спротив окремих депутатів міської ради, що, зрозуміла річ, пригальмувало цей процес. А тепер олії у вогонь підлила ще й перевірка фінансових  документів теплопостачального підприємства, яку вже кілька днів поспіль проводять правоохоронці. Причому розпочали її не у плановому режимі, а за ухвалою Рівненського міського суду в рамках кримінального провадження.

Що саме шукають, наразі не зовсім зрозуміло. Однак, в єдиному реєстрі судових рішень йдеться про можливі «зловживання, попередню змову та заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах посадовими особами «Рівнетеплоенерго» та окремими чиновниками міста. В тому числі і з управлінь капітального будівництва та житлово-комунального господарства». Мова про виділені з бюджету міста 16 мільйонів гривень  на ремонт, відновлення та модернізацію переданого в оренду для ТОВ «Рівнетеплоенерго» комунального майна. І все це, як стверджують правоохоронці, без відповідної інвестиційної програми на цей рік. Далі наводимо фрагмент з тексту судової ухвали:

У період грудня 2018-го – лютого 2019 року, незважаючи на вимоги діючого законодавства, без погодженої та затвердженої на 2019 рік інвестиційної програми ТОВ «Рівнетеплоенерго», зловживаючи своїм становищем на користь даного товариства, без схеми теплопостачання затвердили об`єкти теплопостачання (тепломереж, котелень, центральних теплових пунктів), які на даний час перебувають в оренді вказаного товариства, та погодили питання щодо визначення розпорядником та виконавцем таких заходів УЖКГ м. Рівне, а також незаконного фінансування таких заходів за рахунок коштів бюджету м. Рівне в сумі близько 16 млн. грн. та незаконної передачі майна в суборенду. Вчинили дії щодо незаконного виділення коштів з бюджету м. Рівне в сумі близько 16 млн. грн. на проведення у 2019 році ремонту, відновлення та модернізації переданого в оренду для ТОВ «Рівнетеплоенерго» майна (тепломереж, котелень, центральних теплових пунктів тощо), витрати на які мають здійснюватися в рамках інвестиційної програми ТОВ «Рівнетеплоенерго» за рахунок коштів амортизаційних відрахувань, що входять до структури відповідних тарифів.

Також у схемі привласнення коштів задіяна дочірня компанія «Рівнетеплоенерго» – «Рівнетеплосервіс».

Зокрема, під час реалізації заходів по інвестиційній програмі, оскільки остання фінансується від доходів ліцензованої діяльності ТОВ «Рівнетеплоенерго». Для цього ПП «Рівнетеплосервіс» під час виконання робіт завищує об`єми, їх вартість та матеріалів/обладнання та у подальшому з метою виведення коштів у тіньовий сектор економіки, здійснює фіктивні операції по придбанню товарів, робіт, послуг, оренди майна тощо шляхом використання СПД.

На теплопостачальному підприємстві не заперечують, що є відповідна ухвала суду від 27 травня і правоохоронці справді проводять перевірку у рамках кримінального провадження про можливі корупційні дії. Щоправда, запевняють, що жодних обшуків чи вилучень документів у них не проводять. І в своїй офіційній відповіді стверджують, що все самі нададуть слідчим в рамках ухвали суду, бо у них немає що приховувати:

Інформація, наведена слідством з метою отримання ухвали суду про тимчасовий доступ до речей і документів, маніпулятивна і не відповідає дійсності. Переконані, що вона буде спростована в ході проведення слідчих дій. ТОВ «Рівнетеплоенерго» веде абсолютно прозору і законну господарську діяльність, що підтверджується, зокрема, документами, які ми беззастережно готові надати поліції. Зауважимо, що жодних обшуків чи вилучень на підприємстві не проводилося. А усі необхідні для встановлення істини документи адміністрація підприємства передасть слідству добровільно, на підставі ухвали суду. Також варто зазначити, що ТОВ «Рівнетеплоенерго» у рамках вказаного кримінального провадження є лише одним із цілого ряду підприємств-підрядників, щодо яких отримані аналогічні ухвали суду.

У міській раді з цього приводу поки не багатослівні. Особистий коментар міського голови Рівного Володимира Хомка отримати не вдалося, оскільки він зараз у відпустці. Натомість у прес-службі міськради оприлюднили поки суху, але офіційну позицію. Там переконані, що дії Рівненської міської ради та виконавчих органів повністю відповідають чинному законодавству.

Жодних порушень у виділенні бюджетних коштів на проведення робіт не було. Переконані, що після детального вивчення усіх обставин слідство теж дійде такого висновку. Рівненська міська рада та її виконавчі органи готові невідкладно надати представникам поліції усі необхідні документи для повного та об’єктивного розслідування. Наразі жодні документи не вилучалися. Окремі посадові особи Рівненської міської ради й виконкому отримали повістки для надання пояснень як свідків. Про підстави для відкриття вказаного кримінального провадження, заяви від певних осіб чи інші мотиви – невідомо, – йдеться повідомлення прес-служби Рівненської міської ради.

«Ніяких обшуків чи вилучень»: в «Рівнетеплоенерго» прокоментували слідчі дії правоохоронців

Іван Надєїн, власник «Рівнетеплоенерго».

А от в коментарях кореспонденту «Західного аргументу» власник «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн зазначив, що подібні перевірки – нормальне явище, адже мова йде про бюджетні кошти. Щоправда, стосуються вони більше діяльності їхніх попередників:

За весь час поки ми тут, місто як власник майна, яке ми орендуємо, ще жодної копійки не виділило на капітальні ремонти. Поточні ж ми проводимо за власні кошти. Тому самі розумієте, що ця історія стосується попередніх років. Ми ж зі свого боку готові надати усі необхідні їм для цього документи. Гадаю, що подібні перевірки на підприємстві проводились і раніше, тому я не став би робити якісь передчасні висновки. Давайте дочекаємось завершення слідства.

А ще пан Надєїн запевнив, що данні слідчі дії ніяк не вплинуть на поточну роботу підприємства щодо підготовки до нового опалювального сезону.

Нагадаємо, у «Львівтеплоенерго» сьогодні розповіли, коли всі їхні споживачі отримають гарячу воду.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...