Хмельницьких чиновників кліщі не кусають?

Опубліковано: 06.06.2019. Автор: . Хмельницька область

Хмельницьких чиновників кліщі не кусають?

З настанням тепла проблема укусів кліщів для мешканців багатьох міст постає надзвичайно гостро – щоразу, вирушаючи на прогулянки у парки чи сквери, містяни наражаються на надзвичайну небезпеку. Також часто жертвами укусів цих небезпечних комах стають домашні тварини. І якщо у більшості українських міст кожного сезону парки та сквери обробляють спеціальними розчинами від кліщів, то хмельничани нарікають, що в них цього вже не роблять роками. І навіть зареєстрували відповідну петицію на сайті міської ради.

Давайте захистимо себе та своїх дітей від кліщів. Я особисто вже зіштовхнулася з цією проблемою, та все закінчилося добре. Але близько 50% кліщів є переносниками небезпечних для здоров’я та життя хвороб. У нашому місті багато чудових парків та скверів, наприклад, парк ім. Чекмана, де відпочиває більшість жителів м. Хмельницького. Але обробку парків і скверів від кліщів у нашому місті вже не робили декілька років. Тому за рахунок цього кількість інфікувань збільшилася в декілька разів, – написала автор звернення Ольга Кец.

За кілька днів петиція набрала 379 голосів із 500 необхідних. Але до кінця збору підписів ще є 77 днів, тож цілком ймовірно, що міська влада буде таки змушена розглянути її.

Натомість у Хмельницькому обласному лабораторному центрі запевняють, що регулярно моніторять ситуацію із наявністю кліщів на територіях дитсадків, шкіл та лікувально-профілактичних закладів, оскільки дійсно багато громадян звертаються зі скаргами на укуси цих комах.

Лише за два тижні травня через укуси цих паразитів до хмельницьких травмпунктів звернулося 18 дорослих та 29 дітей, – кажуть у лабораторному центрі. – Причому в однієї дитини медики виявили на тілі відразу чотири кліщі. Здебільшого усі укушені відпочивали на природі. Обстеживши п’ять дитсадків міста, в одному із них виявили 10 кліщів. Чи були вони носіями бореліозу – ще з’ясовують у лабораторії. А взагалі за два останні роки в Хмельницькому було зареєстровано 101 випадок хвороби Лайма, яку, як відомо, можна підхопити внаслідок укусу кліща.

Попри невтішну статистику, у міській раді не приховують – парків і скверів дійсно не обробляють від кліщів. Кажуть, що «нема такої потреби».

Якби до нас були звернення про укуси кліщів, то ми б обробляли, але ніхто не звертається, – говорить «Західному аргументу» керівник міського управління екології Олександр Луков. – До того ж, обробляти хімікатами парки – небезпечно, адже там гуляють люди. Навіть, якщо попередити, що впродовж трьох днів, наприклад, туди краще не ходити, все одно знайдеться 10-15 відчайдухів, які потім скажуть – не знав, не бачив, не чув. А виникнуть проблеми зі здоров’ям, буде винна міська влада.

Тим часом медики застерігають, аби вберегтися від укусу кліща, необхідно дотримуватися чітких правил, а також пам’ятати, що на відкритих місцях, які прогріваються сонцем, знайти цих паразитів важко. Зазвичай, кліщі нападають у лісах з густими заростями, трави та дрібних чагарників.

На людині улюбленими місцями для кліщів є голова, ключиці, пахви і пахові складки. Серед найнебезпечніших інфекцій, що передаються цими комахами – енцефаліт, а також хвороба Лайма, які протікають важко, дають безліч ускладнень і навіть призводять до летальних випадків.

Нагадаємо, із 68 кліщів, яких фахівці Кіровоградського обласного лабораторного центру здоров’я знайшли нещодавно у кропивницькому дендропарку, дев’ять виявилися інфікованими бореліями.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...