Епідеміологи сказали, де на Рівненщині можна влітку купатися

Опубліковано: 07.06.2019. Автор: . Рівненська область

Епідеміологи сказали, де на Рівненщині можна влітку купатися

Напередодні купального сезону фахівці Рівненського обласного лабораторного центру взяли проби води у водоймах області, зокрема з басівкутського водосховища, аби визначити, у яких можна буде безпечно купатися.

За результатами досліджень, озеро Басів Кут не відповідає санітарним нормам за окремими санітарно-хімічними показниками, кажуть спеціалісти. Зокрема, за кольором (2,5 см при нормі – не менше 10 см), рН (близько 8,7  при нормі 6,5 – 8,5) та кисневим режимом (невідповідність нормам в окремих місцях забору – у понад два рази).

А от епідеміологічні показники безпеки відповідають гігієнічним вимогам – збудників захворювань, життєздатних яєць і личинок гельмінтів та цист, патогенних кишкових найпростіших не виявлено. Відхилень від показників радіологічної безпеки також немає.

Щодо стану інших водойм  області, то невідповідність води за мікробіологічними або хімічними показниками фіксувалась у багатьох із них, – кажуть в обласному лабораторному центрі. – Зокрема, у Здолбунові – на «дитячому пляжі», що по вулиці Старомильській,  у «Гідропарку», у малопроточному ставі пляжу по вулиці Заводській, на річці Стир у місці масового відпочинку смт Зарічне, у місці стихійного купання населення в Корці на річці Корчик та на міському пляжі в Сарнах.

Безпечним для купання, наразі, є лише одне місце відпочинку – водойма біля дитячого табору «Електронік-Рівне», що на березі Горині у  селі Кустин Рівненського району.

Нагадаємо, мешканці кількох сіл Рівненської області нарікають, що їх отруює агрофірма, яка обробляє місцеві поля хімікатами.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...