Польські дослідники знайшли вхід у тунель, де може бути відома Бурштинова кімната

Опубліковано: 11.06.2019. Автор: .

Польські дослідники знайшли вхід у тунель, де може бути відома Бурштинова кімната

Його виявили в місці розташування колишнього штабу сухопутних військ Вермахту в Мамерських лісах (північний захід Польщі), де сьогодні знаходиться Музей другої світової війни. Тут на площі близько 200 га було побудовано 250 об’єктів, у тому числі 30 залізобетонних укриттів, які збереглися до нашого часу.   Науковці переконані, що замаскований вхід в один із тунелів, який виявили нещодавно, може вести до легендарної Бурштинової кімнати. Про це повідомив працівник музею Бартломей Плебаньчик, інформує RMF.FM.

Ми сміливо можемо говорити про прорив у пошуках. Завдяки застосуванню професійного георадара нам вдалося встановити місце підземного тунелю. Після розкопувань у місці, визначеному георадаром, ми і справді знайшли вхід у тунель, який майже однозначно не відкривався з часів війни, – заявив Плебаньчик.

Глибину тунелю поки не встановили, але все вказує на те, що вхід до нього був спеціально замаскований грубою товщиною землі. Сьогодні на місці бетонної плити розміром 1,5 на 1,5 метри та вагою 100 кг, що закриває вхід у тунель, вже виросло величезне дерево. Тож, щоб туди потрапити, потрібно його спиляти, зняти шар землі і підняти цю 100-кілограмову плиту.

Цей замаскований вхід в тунель розташований неподалік місця, де в 2016-2017 роках вже велися активні пошуки Бурштинової кімнати. Однак тоді нічого не знайшли. Науковці зазначають, якщо на місці не знайдуть Бурштинову кімнату, то усе ж під землею будуть цінні історичні документи та експонати, можливо, предмети побуту, які належали генералам та офіцерам Вермахту.

Представник музею припускає, що після узгодження усіх юридичних процедур вхід у тунель таки відкриють наприкінці червня.

Бурштинова кімната — знаменитий шедевр мистецтва XVIII ст., що безслідно зник під час Другої світової війни та не знайдений до сих пір.Створена німецькими та датськими майстрами для прусського короля Фрідріха I, згодом подарована Петру I, після чого вдосконалена під керівництвом Ф. Б. Растреллі. Вважалася перлиною літньої резиденції російських імператорів у Царському Селі. В оздобленні переважно використовувався бурштин. Шедевр складався з бурштинових панелей, прикрас та панно.

З початком війни Бурштинову кімнату не встигли демонтувати і відправити в тил. У вересні 1941 року Вермахт зайняв Царське Село. 14 жовтня 1941-го кімнату демонтували за 36 годин, упакували в 28 ящиків і перевезли до Прусського музею Кенігсбергу, де 13 листопада відкрили експозицію в замку. Замок у серпні 1944 року зазнав двох руйнівних бомбардувань британської авіації. Після захоплення Червоною армією замок 11 квітня 1945-го був підпалений і вигорів впродовж декількох днів. Науковці припускають, що у цей час була знищена і Бурштинова кімната.

Тим часом в порожню залу палацу в Ленінграді повернули вироби з бурштину, картини в техніці флорентійської мозаїки і меблі на згадку про її втрачений декор. Згодом вирішили відновити кімнату за архівними даними та декількома фото. Реалізація проекту тривала з 1979-го до 2003 року.

Тим не менше, останніми роками пошуки справжньої Бурштинової кімнати активізувалися, а дослідники говорили, що її нібито виявили у різних місцях, зокрема в Німеччині та Польщі. Однак, згодом ця інформація не підтверджувалася.

Нагадаємо, ізраїльські науковці заявили, що нібито знайшли портрет Ісуса Христа. Кажуть, він погано зберігся і сильно відрізняється від традиційного християнського зображення. Портрет намальований на стіні апсиди напівзруйнованої церкви у давньому ізраїльському місті Шівта.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...