Нехай міняють прізвища: в Україні знову заборонили серіал «Свати»

Опубліковано: 13.06.2019. Автор: .

Нехай міняють прізвища: в Україні знову заборонили серіал «Свати»

У Державному агентстві України з питань кіно відмовили каналу «1+1» у видачі повторного прокатного посвідчення на 2-й сезон серіалу «Свати». За відмову проголосували 15 членів експертної комісії, один – за дозвіл, двоє заявили заздалегідь про конфлікт інтересів, а один член комісії не брав участі в засіданні через зайнятість на зйомках, пише detector.media.

Прізвища членів комісії не оголошували, але представникам «1+1» на усний запит Держкіно надало заповнені експертні картки з рішенням та аргументацією.

Член експертної комісії Марія Гурська (програмний директор каналу «Еспресо») сказала, що в серіалі державні установи підписані російською мовою, а деякі вивіски – українською, з чого складається враження, що Україна інтегрована в російський простір. А також – що серіал розвиває в українців комплекс меншовартості, принижує їхню гідність, оскільки родина героїв з українським прізвищем виглядає менш освіченою, «селюками», на відміну від родини з російським прізвищем. Вона зауважила, що в разі перемонтування другого сезону і зміни прізвища героїв серіалу експертна комісія могла би погодитися на видачу прокатного посвідчення.

Член експертної комісії Сергій Оснач (представник громадського руху «Відсіч») запитав у представників «1+1 медіа», чи хвилює їх, як сприймуть родини учасників АТО і постраждалих у війні серіал, головну з ролей у якому виконує «путінець» Федір Добронравов. На це пан Мієнко відповів, що канал «1+1» завжди був патріотичним і поважав інтереси глядачів.

Пилип Іллєнко зазначив, що офіційне рішення Держкіно буде опубліковане сьогодні, 13 червня. У відповідь на ремарку пана Мієнка, що рішення теоретично може бути іншим, він зазначив:

Ми не маємо права ухвалювати інше рішення і будемо змушені не продовжувати прокатне посвідчення другому сезону серіалу «Свати».

Група «1+1 media» обурена таким рішенням і вважає його необґрунтованим, нелогічним і політично мотивованим.

Новий сезон російсько-українського серіалу «Свати» вийде на екрани в 2020 році. Через заборону актору Федіру Добронравову в’їжджати в Україну, нові серії знімали у Білорусі. У сьомому сезоні «Сватів» герої побувають у минулому – вони перенесуться в XIX століття і стануть поміщиками.

Нагадаємо, 29 листопада 2017 року Державне агентство України з питань кіно скасувало державну реєстрацію та визнало недійсними прокатні посвідчення на всі сезони серіалу «Свати». Наприкінці 2017 року ТРК «Студія 1+1» оскаржила в суді внесення зірки «Сватів» Федора Добронравова до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці. ТОВ «Кіноквартал» також оскаржило в суді заборону трансляції серіалу «Свати» та внесення Федора Добронравова до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. 17 січня 2018 року Окружний адміністративний суд міста Києва відмовився задовольнити заяву про забезпечення позову ТОВ «Кіноквартал» і зупинити дію наказу Держкіно про скасування прокатного посвідчення серіалу «Свати».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...