У Львові створять Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих

Опубліковано: 13.06.2019. Автор: . Львівська область

У Львові створять Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих

Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» відкриє нову філію — Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих. Мерія вже виділила на нього приміщення, а науковці плідно працюють над збором матеріалів для його наповнення.

30 листопада 2017 року відбулося підписання договору про співпрацю між музеєм «Територія Терору» та громадською організацією «Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих» щодо спільної діяльності над створенням та функціонуванням Меморіального музею неповнолітніх політичних в’язнів. Керівник цього товариства Петро Франко зазначив, що він багато років мріяв створити такий музей, бо він має надзвичайно важливе значення.

У Львові створять Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих

Петро Франко. Фото: Олександр Мазуренко.

Малолітній політичний в’язень пройшов той шлях, що й дорослі, – розповідає пан Франко. – Допити, звинувачення, суди… Якби не було цих дітей, ми б сьогодні тут з вами не зібралися. Тому це дуже добре, що тепер ми будемо мати перший в історії України Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих.

На сесії Львівської міської ради проголосували за передачу в оренду Меморіальному музею тоталітарних режимів «Територія Терору» 118,2 кв. м нежитлових приміщень першого поверху на вул. Старій, 13 для облаштування відділу «Музей малолітніх політичних в’язнів і репресованих».

Наступні кроки — це ремонт цього приміщення, облаштування музею всіма експонатами.

Нагадаємо, на території колишньої тюрми у місті Дубно Рівненської області знайшли 19 людських останків. Мова йде про поховання понад 400 в’язнів, які були, згідно з архівними документами і свідченнями людей, жорстоко вбиті НКВС наприкінці червня 1941 року, перед приходом у місто німецьких військ.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...