Чим ближче до виборів, тим більше болить? Кандидати в нардепи активно почали згадувати про проблеми рівнян

Опубліковано: 14.06.2019. Автор: . Рівненська область

Чим ближче до виборів, тим більше болить? Кандидати в нардепи активно почали згадувати за проблеми рівнян
Олександр Курсик.

Пам’ятаєте золоте правило студентів – «від сесії – до сесії…»? На жаль, подібним принципом послуговуються і більшість народних обранців, які згадують про проблеми виборців лише під нові вибори. І ця передвиборча кампанія – не виняток. Не встигли окремі потенційні кандидати занести документи на реєстрацію, як одразу побігли «вирішувати» проблеми своїх виборців.

Пам’ятаєте історію із сімома бетонними контейнерами у лісосмузі поблизу колишнього «Плодорозсадника»? Ні? Це й не дивно, адже скандал той був п’ять років тому. Тоді місцеві мешканці натрапили на них. Жодних маркувань, та написи на окремих контейнерах «Отрута» свідчили про те, що знахідка небезпечна. А поруч – людські паї, сад, пасовище, тваринний комплекс. Неподалік – житлові будинки.Тож цілком логічно, що занепокоєні люди почАли бити на сполох.

Роздмухати скандал допоміг на той час депутат міської ради Олександр Лащук, який підняв на вуха усіх, кого тільки можна було: поліцію, МНС, санстанцію, навіть міського голову Рівного Володимира Хомка. Останній тоді з’ясував, що власниками цих контейнерів є чотири місцевих сільгосппідприємці, що знаходяться вони там цілком законно і за висновками відповідних контролюючих інстанцій, навіть попри наявність всередині відпрацьованих отрутохімікатів із землею, загрози для місцевих нібито не становлять. А ще тоді стало відомо, що контейнери ці знаходилися там вже понад 15 років. Просто їх перемістили з попереднього місця, де знаходився склад отрутохімікатів, трохи вбік, бо на тому місці планували збудувати утилізаційний завод. Пошуміли, чиновники дали кілька відписок і на тому все закінчилось. Ну, звичайно, якщо не брати до уваги той факт, що депутат Лащук на цій темі зробив собі чудову картинку перед телекамерами, роздаючи коментарі та вимагаючи «негайно прибрати отрутохімікати».

Стояли б ці контейнери там, напевно, ще п’ятнадцять років і нікому не було б до них діла, власне, як і до здоров’я людей, які живуть поруч і змушені тією гидотною дихати, якби не позачергові вибори у ВРУ…

За місяць до виборів згадав про отрутохімікати Олександр Курсик. Той самий, який останні дві каденції був депутатом міської ради. Тобто про ситуацію знав, однак весь цей час до неї особливо йому не було діла. А от саме тепер почав заважати різкий запах, від якого дере у горлі. Хоча місцеві кажуть, що змушені жити із цим вже два роки. Зрозуміла річ, що сам Олександр Курсик все заперечує. Мовляв, це просто співпадіння і до вибрів у ВРУ не має жодного відношення.

Проблема дійсно існувала ще понад п’ять років тому, до нас зверталися місцеві мешканці, активісти з вимогою вивезти ці контейнери, – розповідає пан Курсик кореспонденту «Західного аргументу». – Я як депутат міської ради особисто піднімав це питання перед владою. Потім нас запевнили, що контейнери вивезли, і всі про це забули. Але тепер виявилося, що отрутохімікати і далі там! На них випадково натрапила жінка, яка неподалік гуляла з собакою. Ми приїхали, подивилися – їх накрили шифером, щоб сонце не палило і сніг-дощ не падав, але проблеми це не вирішило. Тож ми вирішили знову підняти це питання. Але до виборів у парламент воно не має жодного відношення, я навіть ще не зареєструвався. Так просто співпало. Ми вимагаємо закрити ці хімікати у саркофаг, щоб ніхто у жодному разі не мав до них доступу.

Ну а далі все по відпрацьованому сценарію… Гнівні виступи представників місцевої громади, кілька серйозних слів від майбутнього кандидата в нардепи, ну і звичайно  представники ДСНС, які пообіцяли провести оперативне засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, аби вирішити що далі робити із цими отрутохімікатами.

До слова, засмерділи під вибори хімікати у Тинному і ще одному кандидату – Олегу Осуховському. Тому, який останні два скликання представляв наше місто у Верховній Раді, і якого в Рівному за цей час майже не бачили. Причому засмерділи настільки, що він навіть організував через своїх однопартійців в обласній раді ціле звернення до природоохоронних органів та правоохоронців із вимогою розібратися в ситуації. А поки на місці відповідальні особи будуть вирішувати, що із цим токсичним «добром» робити, там і парламент оберемо. Людям же, які живуть неподалік тих отрутохімікатів, залишиться чекати на наступні вибори і на чергового кандидата.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...