Вчені створили універсальну донорську кров

Опубліковано: 15.06.2019. Автор: .

Вчені створили універсальну донорську кров

Перетворити донорську кров другої групи типу А в універсальну донорську вдалося канадським вченим. Досліди тривали чотири роки і нарешті з’ясувалося, що для позитивного ефекту потрібні біологічні ферменти людини.

Зазначається, що відповідні досліди група вчених розпочала через постійний брак донорської крові, що сумісна з різними пацієнтами, для проведення екстрених та планових операцій.

Вчені обрали для досліджень найбільш розповсюджену –  другу групу крові типу А і поставили за мету віднайти механізм перетворення її в універсальну. Для цього, видалили з неї характерні антигени. А за допомогою зразків ДНК, що виділені з людського кишківника,  вчені змогли закодувати бактеріальні ферменти, які поглинають специфічні молекули цукру та білку у крові типу А. Таким чином, вдалося винайти донорську кров, що підійде для переливання пацієнтам з будь-якими іншими групами крові.

Відомо, що результати експерименту зараз проходять додаткові перевірки. Тож якщо дослід із «перевтілення» крові виявиться повністю вдалим, це кардинально вплине на ситуацію із дефіцитом донорської крові у лікарнях.

До слова, учені з університету Тель-Авіва надрукували живе серце з людських тканин на 3D-принтері. Воно розміром з ягоду і може підійти кролю.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...