У Львові хочуть побудувати крематорій, адже місця на кладовищах катастрофічно бракує

Опубліковано: 18.06.2019. Автор: . Львівська область

У Львові хочуть побудувати крематорій, адже місця на кладовищах катастрофічно бракує

У Львові досить скоро ніде буде ховати людей, і місце на кладовищі для львів’ян стане швидше розкішшю, ніж необхідністю. Адже відповідно до даних Державної служби статистики, у місті щомісяця помирає понад 800 людей, а площа Голосківського кладовища (єдиного, де наразі дозволене повноцінне поховання) становить менше як 75 га. Тож як так піде і далі, через три роки ховати померлих у Львові буде ніде. Одним із варіантів розв’язання цієї проблеми може стати побудова у Львові крематорію.

Як стверджують фахівці, якщо 30% поховань здійснюватимуть в урнах, то саму територію кладовищ можна буде зменшити втричі. З усіх діючих місті кладовищ ховати наразі можна лише на Голосківському, на Сихівському, Янівському та Личаківському – лише підзахоронювати.  Тож Львівська міська рада розпорядилася утворити робочу групу щодо будівництва в місті крематорію. Планують вивчити питання доцільності та можливості такого будівництва. Про це йдеться у розпорядженні від 14 червня 2019 року.

Керівником робочої групи стане Ірина Маруняк, директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, а секретарем робочої групи – Христина Скочинська, яка, до того ж, є головним спеціалістом відділу правової експертизи з економічних та інфраструктурних питань управління правової роботи юридичного департаменту.

Варто зазначити, що ще у радянські часи у Львові, на території Голосківського кладовища, вже будували крематорій. Але він так і донині стоїть недобудованим. Причина у тому, що кремація у місті Лева через релігійність місцевого населення навряд чи стане колись популярною, а утримання крематорію – задоволення не з дешевих. Тож якщо щороку лише 3-4 родини погоджуватимуться, аби їх рідних спалили, крематорій не окупиться.

У Львові хочуть побудувати крематорій, адже місця на кладовищах катастрофічно бракує

Недобудований крематорій на Голосківському цвинтарі у Львові.

Проте як показує досвід, кремація для Галичан останніми роками не таке вже й чуже явище – через дорожнечу перевезення тіла багатьох померлих заробітчан привозять з-за кордону вже кремованими.  Не заперечує це явище і церква, якщо кремація проведена з дотриманням усіх норм віровчення про вічне життя.

До слова, мешканці Хмельницького серйозно занепокоїлись, що років через 50 біля міста буде кладовище, яке за своєю площею у двічі перевищить територію обласного центру. До такого висновку дійшли завдяки елементарним математичним підрахункам. Тож створили петицію, аби домогтися від влади побудувати у Хмельницькому крематорій.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...