Такого у світі ще не було: у Львові порахують безпритульних котів

Опубліковано: 19.06.2019. Автор: . Львівська область

Такого у світі ще не було: у Львові порахують безпритульних котів

26−30 червня у Львові пройде підрахунок безпритульних котів за унікальним алгоритмом, розробленим у співпраці з опікунами котів на базі платформи Animal-ID.info. Таким чином Львів стане першим містом світу, яке здійснить такий підрахунок.

Львів уже чотири роки активно працює над реалізацією програми гуманного регулювання чисельності безпритульних собак, і ми досягнули вражаючих результатів не лише для України, але й для усієї Європи, – розповідає директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак. – Ветеринари зі всього світу приїжджають на конференції до Львова, оскільки кейс ЛКП «Лев» є дуже показовим: від показників відлову, вакцинації, стерилізації і до величезного відсотка прилаштування безпритульних тварин у сім’ї (майже 80% у 2018 році). Наступним нашим кроком є робота з котами.

На сьогодні жоден муніципалітет, жодне місто світу не знайшли методику, завдяки якій можна було б порахувати безпритульних котів. Львів має стати першими.

Віктор Копач, співзасновник міжнародної платформи Animal-ID.info, пояснив як проходитиме процес підрахунку котів:

Ми розробили мобільний додаток для підрахунку собак. З 2014 року з допомогою ІТ-інструментів можемо відслідковувати кількість собак на вулиці, відсоток стерилізації тощо. У Європі проблема собак практично вирішена, а з котами подекуди більша, ніж в нас. Тож ми адаптували нашу систему до того, аби працювати з котами. Йдеться не лише про кількість, але й якісні показники: місця скупчення по місту тощо. Відтак місто розумітиме, як далі працювати з котами. Після Львова підрахунок пройде в Німеччині, далі — інші міста України, а загалом вже 15 країн хотіли б порахувати своїх котів.

Порахувавши безпритульних котів, волонтери обіцяють допомогти із їх стерилізацією та вакцинацією.

Підрахунок триватиме 26−30 червня на території Львова, з 7:00 до 22:00 год. Організатори підрахунку котів оголошують про старт реєстрації волонтерів. Рахувати котів може кожен, хто виявить таке бажання. Для цього потрібно зареєструватися на Animal-ID.info. Підрахунок охопить усю територію міста. Волонтери радять обрати сектор, який знаєте, зареєструватися, а всі подальші інструкції отримаєте на електронну адресу.

Нагадаємо, на Львівщині семирічний кіт подолав 250 кілометрів, щоб повернутися додому – в монастир, де народився і виріс.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...