ПЦУ може покарати Філарета за «відновлення» Київського патріархату

Опубліковано: 20.06.2019. Автор: .

ПЦУ може покарати Філарета за «відновлення» Київського патріархату

У Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета пройшло зібрання частини ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його «помісним собором» і постановили «відновити» діяльність патріархату. Православна церква України не визнає це зібрання та планує ухвалити рішення у відповідь на найближчому синоді.

На «помісний собор» УПЦ КП прибули всього кілька єпископів з понад 40, які до неї раніше належали. Загалом в ПЦУ понад 60 єпископів.

Українська православна церква Київського патріархату, зареєстрована державним органом та продовжує своє існування і діяльність на благо українського народу і Української держави, – йдеться в постанові «собору», на який приїхали всього два єпископи з Росії, повідомляють колеги із ВВС.

Також учасники зібрання постановили скасувати постанову про ліквідацію УПЦ КП, яку прийняли 15 грудня 2018 року, перед тим, як Київський патріархат став частиною Православної церкви України.

Без умовної ліквідації Київського патріархату не могло бути об’єднавчого собору українських церков 15 грудня 2018 року і надання Томосу про автокефалію, – йдеться в тексті постанов «собору».

Учасники зібрання вважають, що Томос про автокефалію, який Вселенський патріарх надав ПЦУ, не відповідає таким у інших автокефальних церков, а тому «ставить ПЦУ у залежність від Константинпольського патріархату».

Керівництво ПЦУ планує відреагувати на цьогоднішнє зібрання вже 24 червня на засіданні синоду Церкви, ухваливши відповідні рішення. Джерела видання в ПЦУ прогнозують певні покарання учасникам «собору» і особисто Філарету. Відлучення чи інших подібних рішень не варто чекати й Філарет лишиться єпископом, але не матиме стосунку до ПЦУ.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...