Українців закликають підтримати петицію про захист дітей від сексуального насильства

Опубліковано: 20.06.2019. Автор: .

Українців закликають підтримати петицію про захист дітей від сексуального насильства

Перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін закликає українців підтримати петицію на захист дітей від сексуального насильства, опубліковану на сайті Верховної Ради. У зверненні йдеться  про невідкладний розгляд законопроекту, який спрямований на захист дітей від педофілів. Про це Аброськін написав в Facebook.

Авто петиції – відома правозахисник Анна Маляр, яка, власне є й одним із співавторів відповідного законопроекту. Однак він вже два роки припадає порохом у ВР.

Дослідження Ради Європи «Скільки дітей зазнають насильства в Україні», яке проводилось півтора роки тому, виявило, що 21% опитаних дітей зазнавали сексуального насильства! Ситуація зі статевими злочинами щодо дітей складна не лише в Україні. Нажаль, збільшення випадків сексуального насильства над дітьми – це світова тенденція. Дітей дедалі частіше втягують у порно- та секс-індустрію. Поширення Інтернету робить дітей легкою здобиччю педофілів. Як показує практика, ризик стати жертвою педофіла не пов’язаний з соціальним статусом та рівнем статку родини. Загроза сексуального насильства однакова для всіх дітей.

Для протидії «епідемії» сексуального насильства над дітьми в Україні необхідні зміни до законодавства. Ще два роки тому колектив авторів, який складається з адвокатів, представників поліції та прокуратури, лікарів, народних депутатів та кримінологів, розробив законопроект 6607, спрямований на захист дітей від сексуального насильства. Але, вже два роки законопроект проходить доопрацювання. За цей період авторський колектив змушений був тричі доопрацьовувати законопроект, шукаючи «золоту середину». Кожен наступний варіант – це компроміс між правами дітей та правами злочинців.

За два роки жодна людина, яка висловлювала зауваження чи критику щодо законопроекту, не згадала про права дітей-жертв. Будь-яка дискусія виникає виключно щодо прав ґвалтівників, збоченців та педофілів.

Законопроект 6607 пропонує три новації, але нижче вони викладені в компромісному з захисниками прав злочинців варіанті.

1.Запровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей. Мета реєстру – не допустити до роботи у дитячих закладах осіб, які раніше засуджувались за сексуальне насильство над дітьми. Реєстр напівзакритий. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мінюст. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники дитячих закладів.

2. Посилення відповідальності за статеві злочини проти дітей.

3. Хімічна кастрація. Це не покарання, а добровільний захід медичного характеру, передбачений для осіб, які: 1.Вчинили особливо тяжкий статевий злочин проти дитини 2. Мають поставлений психіатрами діагноз – педофілія. Хімічна кастрація – це введення медичних препаратів в організм людини, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу.

Хімічна кастрація вже застосовується до осіб, які вчинили статеве насильство над дітьми, в таких країнах: США, Великобританії, Німеччина, Польща, Чехія, Південна Корея, Аргентина, Росія, Казахстан.

Звертаємось до народних депутатів. Зволікання із прийняттям законопроекту 6607 має дуже високу ціну – скалічені життя дітей. Хіба це не привід об’єднатись всім, незалежно від політичних поглядів, і захистити нашу малечу, – йдеться у петиції.

Наразі її підтримали 1468 осіб із необхідних 25 тисяч. До кінця збору підписів залишилося трохи більше двох місяців, до 27 серпня.

В’ячеслав Аброськін закликає підтримати петицію заради пам’яті Дарини Лук’яненко, зґвалтованої та по-звірячому вбитої на Одещині,  чи зарада пам’яті Аліни Васютиної з Гірника, яка два роки тому теж була зґвалтована та закатанована покидьком.

Скільки ще дітей ми маємо втратити?, – питає Аброськін. – Ми можемо приймати закони щодо невідкладних перейменуваннь вулиць, «євро блях» і ще щось, але тільки, на жаль, не про захист наших дітей.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...