На Львівщині блискавка вбила 25-річну жінку

Опубліковано: 21.06.2019. Автор: . Львівська область

На Львівщині блискавка вбила 25 річну жінку

Трагедія сталася у селі Малий Дорошів Жовківського району. 19 червня о 19:30, коли почалася гроза, 25-річна місцева мешканка з поля почала втікати додому. Однак не встигла, блискавка вразила жінку.

Її негайно госпіталізували у львівську лікарню швидкої медичної допомоги, проте наступного дня вона померла. Медики кажуть, що вона отримала травми, несумісні з життям.

До слова, за місяць це вже друга смерть внаслідок ураження блискавкою на Львівщині. 7 червня у Моршині блискавка вбила 55-річну жінку.

Взагалі рятувальники наголошують, що останнім часом дуже часто стаються випадки, коли блискавка вражає людей. Тож нагадують основні правила поведінки під час грози, дотримання яких збереже здоров’я, а часто й врятує життя.

Перш за все під час наближення грози краще утриматися від поїздок в ліс, поле або до водоймища. Блискавка небезпечна тоді, коли за спалахом тут же лунає гуркіт грому, тобто грозова хмара знаходиться над вами і небезпека удару блискавки найбільш вірогідна.

Тож під час грози краще не виходити з будинку, зачиняти вікна, двері і димарі, поклопотатися, щоб у приміщенні не було перетягу, який може привернути кулеподібну блискавку, подалі триматися від електропроводки, антен, вікон, дверей. Не топити піч, оскільки дим, що виходить з труби, має високу електропровідність. Радіо і телевізори відключити від мережі, не користуватися електроприладами і телефоном (особливо важливо для сільської місцевості). При пошуку укриття краще надати перевагу житловому будинку або іншій споруді, захищеній блискавковідводом. На відкритому просторі краще присісти в суху яму чи траншею. Тіло повинно мати якнайменше точок дотику із землею, не можна лягати на землю, бо тим самим збільшується площа ураження розрядом.

Якщо гроза застала вас в лісі, необхідно сховатися на ділянці з низькорослими деревами. Не можна ховатися під високими деревами, особлива соснами, дубами тополями, краще знаходитися на відстані 30 м від окремого високого дерева. Зверніть увагу — чи немає поряд дерев, раніше уражених грозою, розщеплених. У такому разі краще триматися подалі від цього місця. Вірогідність попадання блискавки в конкретне дерево прямо пропорційна його висоті.

Під час грози не можна знаходитися на воді і у води — купатися, ловити рибу, необхідно подалі відійти від берега. Також під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте, оскільки вважається, що піт і швидкий рух «притягує» блискавку.

Якщо гроза застала вас в автомобілі, не потрібно його покидати, необхідно зачинити вікна і опустити автомобільну антену, рухатися під час грози на автомобілі не рекомендується.

Якщо біля вас виникне кулеподібна блискавка, по можливості зберігайте спокій і не рухайтеся, не потрібно наближатися до неї, торкатися її чим-небудь, оскільки може відбутися вибух, не слід тікати від неї.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...