Президент Володимир Зеленський пропонує запровадити кримінальну відповідальність за кнопкодавство

Опубліковано: 21.06.2019. Автор: .

Президент Володимир Зеленський пропонує запровадити кримінальну відповідальність за кнопкодавство

Президент України подав до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України». Він передбачає кримінальну відповідальність для парламентарів за так зване кнопкодавство. Проект закону має статус невідкладного.

За словами представника глави держави у Верховній Раді Руслана Стефанчука, раніше Президент наголошував, що він не підпише жодного законопроекту, який буде ухвалено з порушенням процедури.

Щоб допомогти парламенту навести лад, Президент вніс законопроект про кримінальну відповідальність за неособисте голосування, – підкреслив Руслан Стефанчук.

Він нагадав, що, відповідно до законодавства України, кожен народний депутат зобов’язаний голосувати персонально. Невиконання ним цього обов’язку чи перешкоджання у виконанні обов’язку (так зване кнопкодавство) є абсолютно неприйнятним з точки зору парламентаризму.

Саме тому Президент вийшов з ініціативою криміналізувати неперсоналізоване голосування. Він ініціює внесення змін до Кримінального кодексу України, які передбачатимуть відповідну статтю. Також глава держави запропонував санкцію у вигляді у розмірі від трьох до п’яти тисяч неоподаткованих мінімумів, – зазначив представник Президента у парламенті.

Руслан Стефанчук закликав ВРУ підтримати законопроект.

Стефанчук також повідомив, що завершується робота над законопроектами про відповідальність народних депутатів за прогули засідань. Крім того, розглядається питання запровадження відповідальності для народних обранців, котрі голосують за законопроекти, щодо яких є конфлікт інтересів, про який вони не заявили. Руслан Стефанчук сподівається, що ці законопроекти розгляне Верховна Рада вже наступного скликання.

Нагадаємо, наприкінці травня Зеленський подав до Верховної Ради України законопроект про імпічмент, а також нагадав депутатам про зняття недоторканності.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...