«Сухий» фонтан, скрипка та азбука Морзе: у львівській міськраді розповіли, як оновлять площу біля оперного театру

Опубліковано: 21.06.2019. Автор: . Львівська область

«Сухий» фонтан, скрипка та азбука Морзе: у львівській міськраді розповіли, як оновлять площу біля оперного театру

Вчора, 20 червня, на сесії Львівської міської ради прийняла ухвалу, згідно із якою маю переоблаштувати площу навпроти оперного театру. Там мають з’явитися не лише «сухий» фонтан, зручні лавочки та нове освітлення, а й розетки для заряджання ноут-буків і телефонів, велопарковки та інфобокси. А ще площу обіцяють повністю звільнити від МАФів.

Проект реконструкції фонтану та площі розробила група архітекторів – Іван Юнаков, Андрій Карпов, Ярослав Катрич, Максим Астрейко та Володимир Томіленко. Інвестувати кошти в реконструкцію зголосилася компанія «Сокар». Щоправда, демонтувати старий фонтан, встановлений тут ще у 2008 році, місто має за власний кошт. І подумати, де його можна встановити.

Пропонуємо надати згоду Галицькій районній адміністрації та благодійному фонду «Сокар Благо» на укладення Меморандуму про співпрацю щодо спорудження «сухого» фонтану за умови попереднього погодження проекту цього Меморандуму з постійною комісією інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, постійною комісією законності, депутатської діяльності та свободи слова, постійною комісією з питань комунальної власності і постійною комісією архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, — доповіла на сесії Гелена Пайонкевий, директор юридичного департаменту ЛМР. – Компанія «Сокар» висловила бажання інвестувати кошти в заміну фонтану перед оперним театром. Це буде сухий фонтан. А демонтаж існуючого фонтану ми будемо робити самі. Треба подумати, де потім можна використати його, в якому районі міста можна буде його задіяти.

Також паралельно чиновники планують навести лад на «стометрівці». Ці роботи мають виконати в стилі, який відповідає сьогоднішнім реаліям. Пропонують повністю звільнити її від атракціонів і МАФів, встановити зручні лавочки, вбудовані в парапети зелених зон, з розетками для зарядки ноутбуків і телефонів. Велика кількість посаджених дерев і чагарників візуально відмежує площу від галасливих доріг і вітру.

З’являться також безкоштовний wi-fi з онлайн бібліотекою, інформаційні бокси, будуть встановлені велопарковки.

Обрис площі — силует скрипки, гриф якої примикає до оперного театру. Струни виконані азбукою Морзе з RGB LED підсвічуванням і читаються, як «Місце можливостей. Відкритий для світу. Львів — місто кохання. Місто вільних людей».

«Сухий» фонтан на зиму будуть відключати. Взимку його територія перетворюватиметься на пішохідну зону, де можна буде встановити новорічну ялинку чи сцену для міських дійств. Міні-метеостанція, розроблена інженерами, буде регулювати напір і висоту струменів фонтану залежно від погоди і сили вітру.

Мало того, фонтан стане частиною сценічної опери, завдяки тому, що струмені води з форсунок паралельно «заграють» як еквалайзери. Тож така синхронізація водограю з оперним театром дозволить насолодитися виставою не тільки всередині театру, а й ззовні.

У темний час доби фонтан буде підсвічуватися RGB LED-підсвічуванням малого споживання. У гранітному мощенні, виконаному в двох кольорах: сірому і темно-сірому, також будуть встановлені лінійні LED підсвічування, які будуть висвітлювати площу в темний час доби.

Нагадаємо, у Львові триває реконструкція площі навпроти головного залізничного вокзалу.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...