НБУ вводить в обіг купюру номіналом тисячу гривень

Опубліковано: 25.06.2019. Автор: .

НБУ вводить в обіг купюру номіналом тисячу гривень

У Нацбанку оголосили про зміни в номінальному ряді банкнот і монет, спрямовані на впорядкування грошового обігу гривні. Глава НБУ Яків Смолій озвучив наступні нововведення: монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні і будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року.

Громадяни зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

  • протягом першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 включно – у всіх відділеннях українських банків;
  • протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 включно – в Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль).

Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.

Окрім того, Національний банк з 25 жовтня 2019 року вводить у обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

На її лицьовій стороні буде зображений портрет Володимира Вернадського. На зворотному боці – зображення будівлі Президії Національної академії наук України. За розміром та кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Це допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти складає 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

У результаті – після завершення процесу вилучення дрібних монет і введення в обіг банкноти нового номіналу – номінальний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів, кажуть у прес-службі НБУ.

Востаннє Національний банк вводив в обіг новий номінал 13 років тому – в 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...