Зеленський розчарований рішенням ПАРЄ щодо зняття санкцій з РФ, а українська делегація вирішила призупинити свою участь в асамблеї

Опубліковано: 25.06.2019. Автор: .

Зеленський розчарований рішенням ПАРЄ щодо зняття санкцій з РФ, а українська делегація вирішила призупинити свою участь в асамблеї

За словами глави держави, він піднімав відповідні питання в переговорах з канцлером ФРН Ангелою Меркель і французьким колегою Емманюелем Макроном, про це написав у Facebook.

Намагався переконати пана Макрона і пані Меркель, що повернення російської делегації в ПАРЄ можливе лише після того, як Росія виконає принципові вимоги Асамблеї. Шкода, що наші європейські партнери нас не почули і вчинили інакше, – зазначив Зеленський.

Вчора, 24 червня, у Страсбурзі відкрилася літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, на якій мали ухвалити резолюцію, яка призведе до повернення російської делегації. Врешті, так і сталося, хоча вже впродовж кількох років мало хто на це  сподівався. Але парламентарі  відхилили понад 200 українських правок у резолюцію.

Нагадаємо, Росія після накладених на її делегацію обмежень у ПАРЄ через окупацію українського Криму (делегацію позбавили права голосу, а її членів права брати участь у роботі головних органів асамблеї) сама відмовилася від участі у роботі асамблеї ще в 2015 році, а влітку 2017-го навіть припинила платити членські внески в Раду Європи. Москва домагалася від ПАРЄ зміни регламенту, щоб унеможливити такі санкції надалі.

Наша делегація підготувала більше 200 поправок, аби заблокувати повернення російської делегації. Олексій Гончаренко і Олена Сотник в залі поставили питання про її (резолюції. – Ред.) повернення в комітет, для розгляду поправок. За це проголосували лише 52 чесних європейці, 110 проти. Приблизно такий розклад зараз в ПАРЄ, де відбувається справжня Страсбурзька змова деяких європейських політиків і делегацій, – написала віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко у Facebook.

На знак протесту українська делегація вирішила призупинити свою роботу в Парламентській асамблеї, полишивши сесійну залу. Про таке повідомляє голова української делегації в ПАРЄ у Facebook Володимир Ар’єв.  Але тимчасово повернеться до зали у середу для участі в оскарженні повноважень російської делегації.

Ми маємо право накласти на них санкції, які обмежать їхню участь у спостережних місіях, в тому числі у місіях спостереження за виборами. Також їхні можливості посідати керівні посади в Комітетах, фактично найближчі півтора роки вони не будуть їх мати. Ми на цю сесію для себе прийняли рішення, що українська делегація буде приймати участь тільки в тих пунктах, які стосуються накладання санкцій на Російську Федерацію. Тобто, сьогодні ми мали бути, щоб оскаржити їхні повноваження, що ми вдало зробили. Щоб не дати Слуцькому сісти у президію, що нам вдалось зробити, завтра ми прийдемо на засідання, щоб проголосувати за накладання санкцій на Російську Федерацію. Щодо всіх інших питань порядку денного, ми не братимемо участі у їхньому розгляді в залі… Цей ранок їм запам’ятається. І ніякого тріумфального поверення, як вони хотіли, на білому коні, не вийшло. Повноваження оскаржені, Слуцького не пустили. Ще й сказали все, що про них думаємо,  – сказав представник української делегації Олексій Гончаренко.

Адвокат Микола Полозов розповів журналістам «Прямого»  про те, що рішення ПАРЄ повернути делегацію Росії, дає президенту РФ Володимиру Путіну карт-бланш на будь-які дії.

Такий меркантильний підхід до взаємодії з зовнішнім світом означає, що Європа фактично дає карт-бланш Путіну на продовження всього цього. Це означає, що та підтримка, яка на словах Україні обіцялась зі сторони Заходу, виявилась нічим, пшиком. Україна тепер вимушена одна тут, в центрі Європи, де вся ця колискова прав людини та демократичних цінностей, відстоювати ці ж демократичні цінності. Попри позицію більшості європейських делегацій в ПАРЄ. Це дуже сумно і ні до чого хорошого це не призведе. Ці люди не вчаться на помилках історії, що були допущені раніше. Політика умиротворення агресора ніколи не приводила до позитивного результату. І тут ми побачимо теж дуже тяжкі наслідки ухвалення такого рішення.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...