Без втручання уряду опалювальний сезон в Рівному може опинитися під загрозою зриву

Опубліковано: 26.06.2019. Автор: . Рівненська область

Без втручання уряду опалювальний сезон в Рівному може опинитися під загрозою зриву
Фото ілюстративне.

Вже майже два місяці більшість мешканців обласного центру, окрім тих, чиї будинки обслуговують котельні на твердому паливі,вимушені сидіти без гарячої води. Усі намагання теплопостачального підприємства відтермінувати відключення цієї послуги результату не дали. Борги населення за спожиті послуги призвели до того, що з 1 травня довелося припинити гаряче водопостачання. Як надовго, наразі на підприємстві не говорять, оскільки залежить це не від них. Тож, аби не затягувати вирішення проблеми і не ставити під загрозу вчасний початок опалювального сезону, адміністрація «Рівнетеплоенерго» вже звернулася до інстанцій, які можуть вплинути на її вирішення.

У відповідному листі, що адресований міському голові Рівного Володимиру Хомку та віце-прем’єр-міністру України Геннадію Зубку, керівництво «Рівнетеплоенерго» стверджує, що підприємство опинилося у патовій ситуації, вийти з якої без зовнішнього втручання буде дуже важко. Через різке зростання боргів населення за спожиті послуги підприємство не може вчасно розрахуватися за спожитий природний газ. Як наслідок – АТ «НАК «Нафтогаз України» припинив постачання блакитного палива. Далі наводимо частину тексту листа, в якому описані причини ситуації, що склалася:

1. Зростання тарифу на теплову енергію при загальному спаді платіжної спроможності населення. Зростання тарифу відбулось пропорційно підвищенню вартості природного газу.

2. Скорочення більше ніж в три рази кількості домогосподарств, що отримують субсидії (січень 2019 – 12 487 д/г; січень 2018 – 36 890 д/г).

3. Часткове нецільове використання населенням коштів монетизованої субсидії, починаючи з березня поточного року.

4. Незадовільна робота виконавчої служби, – йдеться в офіційному зверненні.

Керівництво «Рівнетеплоенерго» наголошує, що за нинішніх умов початок наступного опалювального сезону може опинитися під загрозою зриву. А все тому, що є постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою рівень оплати за газ перед «НАК «Нафтогаз України» для подальшого його отримання має становити не менше 90 %. Зрозуміла річ, що через зростання боргів населення за спожиті послуги, підприємство просто не зможе цю умову виконати.

Ускладнює ситуацію і невідповідність тарифів до фактичних витрат підприємства, оскільки розрахункова різниця ТОВ «Рівнетеплоенерго» за 2016-2018 роки складає 160,2 млн грн, в тому числі по населенню – 135,0 млн грн. До слова, розрахунок різниці в тарифах за 2016 – 2017 роки підтверджено висновком Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, а розрахунок різниці в тарифах за 2018 рік направлено до Департаменту житлово-комунального господарства ще 29 травня для перевірки та подальших дій. Однак на думку керівництва «Рівнетеплоенерго» без особистого втручання керівництва уряду, негативних соціальних наслідків не уникнути. Далі в листі наводяться кілька пріоритетних напрямів, які допомогли б вирішити проблему:

– Недопущення зростання ціни на газ, який використовується виробниками теплової енергії для постачання теплової енергії і гарячої води, особливо на потреби населення;

– внесення змін до п.11 постанови КМУ від 19 жовтня 2018 року № 867 в частині визначення умови для отримання права на придбання природного газу – досягнення станом на 23 число місяця, що передує місяцю постачання природного газу, рівня розрахунків виробника теплової енергії (без урахування штрафних санкцій) з урахуванням суми нарахованих та неперерахованих пільг і субсидій за усіма укладеними з АТ НАК «Нафтогаз України» договорами про постачання природного газу (купівлі-продажу, про закупівлю, відступлення права вимоги тощо) аналогічно до рівня опалювального сезону 2018-2019 рр. – не нижче 78 відсотків.

– визнання на законодавчому рівні наявної з 2016 року та по даний час невідповідності тарифів на послуги з теплопостачання фактичним витратам підприємств (різниці в тарифах) та її врахування при розрахунку рівня оплати виробниками теплової енергії за природний газ,- йдеться у документі.

Зазначимо, що за даними «Рівнетеплоенерго», заборгованість споживачів за послуги теплопостачання складає 134 мільйони гривень. А у березні ця сума доповнилася несплаченими субсидіями – із отриманих 25 млн грн. монетизованих субсидій, передбачених для розрахунків за тепло, від рівнян надійшло менше половини коштів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...